Якщо Ви шукаєте відповідь на питання «якими є характерні риси доби Просвітництва», то, після прочитання даної статті, Ви обов’язково знайдете відповідь.
Які основні ідеї Просвітництва?
Хронологічними рамками епохи Просвітництва вважають другу половину XVII століття і до Великої французької революції (1792 р.). попередником була наукова революція першої половини 18 століття. Галілео Галілей започаткував новий метод при вивченні явищ природи: телескопи та мікроскопи. Дані препарати дозволяли встановити геліоцентризм, та спостерігати за мікроорганізмами.
Фундаментальна праця Ісаака Ньютона заклала основи класичної механіки та математичного аналізу. Наукові прориви сприяли розвитку мислення і в інших областях науки та мистецтва: філософія; література, живопис, архітектура, скульптура, музика тощо.
Представники Просвітництва були переконані, що, раціонально змінюючи, вдосконалюючи суспільні форми життя, можна змінити на краще кожну людину. З іншого боку, людина, яка має розум, здатна до морального вдосконалення, а освіта та виховання кожної людини покращить суспільство в цілому.
Які ідеї характерні для доби Просвітництва? У цей період відбувається утвердження буржуазних цінностей таких як: цінність життя, свободи і рівності. Особливу цінність набуває розум. Ідеалом цієї епохи стає освічений правитель, який піклується про освіту свого народу.
Для доби Просвітництва характерні такі ідеї: поряд із філософією та освітою — була художня література, її дуже цінували саме за широкі можливості впливу на суспільство, та його свідомість. Художнім відкриттям доби Просвітництва стали нові жанри, до яких входили — філософська повість і роман виховання, які відображали самий дух епохи з її прагненням до пізнання та освіти.
Просвітництво – час, коли були пов’язано багато національних культур та літератур. Прямим наслідком цієї взаємодіїстало виникнення єдиної європейської літератури, що сприятиме формуванню майбутньої світової літератури. Саме тому великий німецький просвітник Гете, підводячи підсумки культурного розвитку Європи XVIII ст., сказав: «Тепер ми вступаємо в епоху світової літератури».
Сподіваємось, Ви тепер знаэте які ідеї характерні для доби Просвітництва, та отримали корисну та цікаву інформацію.