Цікаві факти про Японію історичні, географічні ви дізнаєтеся в цій статті.Японія – острівна держава у Східній Азії.
Японія: цікаві факти
Японія – це остання імперія в світі. Принаймні, слово «імперія» формально зафіксовано в офіційній назві країни. Династія японських імператорів жодного разу не переривалася за всю історію країни. Нинішній імператор Акіхіто вважається прямим нащадком Дзімму, напівлегендарного першого правителя Японії.
Японія – держава однонаціональна. Понад 98% населення країни складають вроджені японці.
У всіх північних містах Японії, де взимку випадає сніг, підігріваються тротуари і вулиці. Ожеледі не буває, і сніг прибирати не треба. При цьому в Японії немає центрального опалення. Кожен обігріває квартиру як може.
Найгрубіші лайки в японській мові типу “дурень” і “ідіот”.
Японці – божевільні трудоголіки. Можуть запросто працювати 15-18 годин на день без перерви на обід. Приходити на роботу вчасно в Японії вважається поганим тоном. На місці треба бути хоча б на півгодини раніше.
Японія досі – найбезпечніша країна в світі. Токіо – найбезпечніший мегаполіс у світі. У Токіо настільки безпечно, що шестирічні діти самостійно користуються громадським транспортом.
У японців дуже низькі пенсії. Максимальна соціальна виплата бідним пенсіонерам складає десь 300 доларів. Передбачається, що кожен японець сам повинен подбати про свою старість.
На японських вулицях немає сміттєвих баків. Все сміття японці несуть додому, а потім сортують на чотири види: скло, спалюється, переробляється і неспалюване сміття.
Японія є єдиною країною у світі, проти якої було застосовано ядерну зброю.
Японія – розвинена країна з дуже високим рівнем життя. У Японії одна з найвищих тривалостей життя, в 2009 році вона становила 82,12 року, і один з найнижчих рівнів дитячої смертності.
Згідно з японською конституцією, країна не може тримати збройні сили і брати участь у військових діях. Однак армія у Японії все-таки є, нехай і названа по-іншому – «сили самооборони».
Чесність в Японії цінується понад усе. Якщо ви втратили в людному місці гаманець, то з майже 100% ймовірністю ви знайдете його в найближчому бюро знахідок. Приміром, один з японських прем’єр-міністрів, Юкіо Хатояма, подав у відставку через те, що не зумів виконати передвиборчі обіцянки!
У Японії в громадських місцях стоять спеціальні контейнери з парасольками на випадок дощу. Будь-який перехожий може при необхідності скористатися парасолькою, а коли дощ закінчиться, повернути його в найближчий контейнер. Дивно, але парасольки не крадуть практично ніколи.
У японській мові існує кілька «рівнів ввічливості»: розмовна, шаноблива, ввічлива і дуже важлива. У повсякденному житті чоловіки використовують розмовну форму мови, а жінки – поважну.
У японській мові місяці не мають назв, тільки порядкові номери.
У Японії засуджені, які відбувають своє покарання у в’язниці, тимчасово позбавляються виборчих прав.
В Японії не прийнято залишати чайові. Більше того, спроба залишити гроші «на чай» може бути розцінена як образа. Японці вважають, що якщо за товар або послугу сплачена призначена ціна, то обидві сторони в угоді є рівними. Якщо ж покупець намагається дати більше грошей, то він цим самим ніби ставить себе вище продавця і хвалиться своїм багатством.
Один із символів Японії – гора Фудзіяма є приватною власністю. У 1609 р сегун Хідетада Токугава подарував її синтоїстському храму Хонг Сенг. Ченці зберегли дарчу грамоту, тому коли в 70-і рр. минулого століття Фудзі намагалися оголосити державною власністю, верховний суд країни не дозволив це зробити. А все тому, що право приватної власності в Японії недоторканне ні за яких обставин.
Цікаві факти про сучасну Японію ви можете дізнатися в цій статті, але якщо ви знаєте ще щось цікавеньке пишіть в коментарях.
Ви мені допомогли
Дякую
дякую
дякую