Цікаві факти про Швецію – ТОП 19

Цікаві факти з географії

Швеція знаходиться на Скандинавському півострові в Північній Європі. Цікаві факти про Швецію розкажуть про життя в цій країні, традиції, культуру, населення, природу, економіку та досягнення.

Швеція: цікаві факти

Площа – 450 000 км2.
Населення – майже 10 млн. чоловік.
Столиця – Стокгольм

1. Швеція є третьою за величиною країною в Європейському Союзі.

2. У Швеції понад 200 000 островів
У Швеції неймовірний архіпелаг, що складається з понад 24 000 островів. Швеція має більшу берегову лінію, ніж будь-яка інша країна Європи.

3. Близько 65 % території країни покрито лісами.

4. Швеція має довгу історію нейтралітету і не брала участі у війнах понад 200 років. Насправді Швеція є одним із засновників ООН і завжди була активним поборником миру та дипломатії.

5. Швеція є батьківщиною найвідоміших дизайнів
Шведський дизайн характеризується своєю простотою та функціональністю. Такі відомі бренди, як Ikea та H&M, походять зі Швеції.

6. Швеція імпортує відходи з інших країн
Швеція настільки ефективна у переробці відходів, що вона імпортує відходи з інших країн! 99% сміття переробляється: 48,6% спалюється для виробництва енергії, 50,6% – стає вторсировиною, лише 0,8% відходів потрапляє на звалища.

7. Найпопулярніші види спорту в країні – хокей і футбол.

кава8. Швеція має найбільшу кількість кав’ярень на душу населення у всьому світі. В середньому кожен швед випиває чотири чашки кави на день!

9. Батьківщиною горілки Absolut є Швеція
Горілка Absolut була вперше вироблена у Швеції в 1879 році і сьогодні є одним з найпопулярніших спиртних напоїв у світі. Компанія, яка виробляє Absolut, знаходиться в Стокгольмі, а горілку виготовляють із озимої пшениці, вирощеної на півдні Швеції.

10. Це батьківщина вікінгів
Вікінги жили в Скандинавії з VIII по XI століття. Вони були відомі своєю майстерністю в будівництві кораблів і вітрильного спорту. Вікінги також були вмілими воїнами, вони відомі своїми набігами на інші країни, які вони здійснювали на своїх кораблях.

11. Одна з перших країн Європи, яка надала жінкам право голосу
У 1921 році шведські жінки одними з перших у Європі отримали право голосувати та бути обраними на парламентських виборах.

швеція цікаві факти12. Швеція була першою країною, яка заборонила тілесні покарання дітей
У 1979 році Швеція стала першою країною у світі, яка заборонила тілесні покарання дітей. Це означає, що у Швеції заборонено бити або іншим чином фізично карати дитину.

13. У Швеції багато лосів, які вільно гуляють
За оцінками, у Швеції живе понад 300 000 лосів. Їх часто можна побачити у лісах поблизу міст.

14. Швеція є шостою найстарішою країною в Європі
Місто Стокгольм було засноване в 1252 році, а Швеція є незалежною країною з 1523 року.

розповідь про швецію

15. У Швеції найбільша кількість фаст-фуд ресторанів в Європі.

16. Перші сірники були створені саме в цій державі. Це сталося в далекому 1749 році.

17. Населення Швеції багато п’є. В країні коротке літо, тому короткі дні панують практично весь рік. Жителі країни звикли коротати час з алкоголем. Це перетворилося на масштабну національну проблему.

18. Населення Швеції намагається використовувати паперові гроші по мінімуму. Вони вважають за краще користуватися картками.

19. Шведські діти прізвище отримують не від батька, а від матері.

Сподіваємося, що усе про Швецію українською допомогло Вам дізнатися про найбільшу скандинавську країну.

Оцініть статтю
Додати коментар