Єллоустонський національний парк

Географія

Єллоустонський національний парк реферат допоможе зробити презентацію та підготуватися до заняття. Розповідь про Єллоустонський національний парк поглибить Ваші пізнання.

Єллоустонський національний парк: коротко

Єллоустоун є національним парком і біосферним заповідником на північному заході Америки. Він знаходиться під охороною ЮНЕСКО і розташований на території таких штатів як Вайомінг, Айдахо і Монтана.

Площа парку становить 898,3 тис. га. Свою назву він отримав від річки «Yellowstone» (Жовтий камінь), яка протікає на його території. Дана річка витікає з однойменного озера — найбільша притока річки Міссурі, яка, у свою чергу, є найбільшою притокою Міссісіпі. Біосферний заповідник знаменитий не тільки фауною, незайманою природою, а й численними гейзерами, супервулканом, озерами.

Єллоустонський парк: історія

Джон Колтер був першим європейцем, який досліджував територію парку. У 1807 році він описав регіони штату Вайомінг, а Єллоустоун був в їх числі. Дослідник зробив записи в своєму щоденнику про гейзери і гарячі джерела. Найцікавіше те, що Джону Колтер ніхто не повірив, його назвали вигадником. У 1850 році мисливець і дослідник Джим Бріджер також відвідав Єллоустоун, описавши фонтани, які б’ють з-під землі і пари над землею. Однак і його розповіді порахували вигадками.

У 1871 році американський уряд профінансував експедицію на північний захід США. Керівником призначили Фердинанда Хейдена. Крім описів побаченого, до доповіді він прикріпив картини Томаса Морана і фотографії Вільяма Джексона. Тільки після побачених фотографій люди нарешті повірили в існування Єллоустоуну. Конгрес США в 1872 році видав закон про створення першого американського національного парку – Yellowstone National Park. Його керівником був призначений Натаніел Ленгфорд.

У 1880-х роках через заповідник проклали Північну Тихоокеанську залізницю, і кількість відвідувачів парку збільшувалася з кожним днем. З цього моменту Єллоустон не тільки успішно розвивався, тут стали створюватися умови для функціонування природних об’єктів.

Флора Єллоустонского національного парку

Екосистему Єллоустоун становить не тільки сам парк, але і Національний парк Гранд-Тітон, ліси і степові ділянки, що знаходяться під охороною держави. Тут росте понад 2000 видів рослин. Найпоширеніші види флори – білокора сосна, широкохвойня сосна, ялиця Дагласа, осика, верба. Особливу небезпеку в заповіднику представляють пожежі, які виникають тут. У 1988 році від цього явища постраждала 1/3 частина території Єллоустоун.

Фауна Єллоустонского національного парку

Єллоустонський національний парк багатий фауною: тут мешкає більше 300 видів птахів, 67 видів ссавців, 4 види амфібій і 16 видів риб. Тваринний світ представлений ведмедями грізлі, сірими вовками, білохвостими оленями, зубрами, лосями, сніговими косами, койотами, бабаками. У небі можна побачити білоголових орлів, американських журавлів, лебедів-трубачів і білих пеліканів.

Інші пам’ятки парку

Крім надзвичайних пейзажів і багатої фауни в Єллоустоні є на що подивитися. На його території знаходиться найбільший вулкан на планеті, супервулкан. Він являє собою величезну впадину – Єллоустонський кальдер. Під земною корою в цьому місці розташувався надлишок лави, який залягає близько до поверхні землі. Найстрашніше виверження відбулося тут більше 640 000 років тому. Сьогодні в Єллоустонському кальдері б’ють гарячі джерела і виходять на поверхню вулканічні гази. У заповіднику налічується близько 3000 гейзерів, найбільші з них Гігант і Старий Служака. Також в національному парку більше 10 000 геотермальних джерел – фумароли, грязьові вулкани, сірководневі ключі, геотермальні басейни.

Найвидовищніші джерела Єллоустону:

Смарагдове джерело. Колір води зелений.

Велике призматичне джерело. За величиною займає 3-тє місце в світі. Води різних відтінків: блакитного, зеленого, жовтого, коричневого, червоного і золотистого.

Левине джерело. За формою гейзер нагадує конус і коли з нього випускається пар, то видається звук, схожий на левиний рев.

Озеро Ранкової слави. За формою нагадує квітку іпомеї. Середня глибина 7 метрів, температура води може досягати 90 ° С. Колір води постійно змінюється.

Мамонтові гарячі ключі. Гарячі води джерела миттєво розчиняють кальцит. Вони сформували каскадні тераси.
Відзначимо, на всякий випадок, що купатися в цих джерелах ні в якому разі не можна.

Цікаві факти про Єллоустонський парк:

Останнім часом спостерігається підвищення температури води в річках і озерах парку. У деяких джерелах вона досягає точки кипіння. Гейзери, які раніше перебували в стані сплячки більше 100 років, з недавніх пір активувалися.

У кальдері парку в період січень-липень 2014 року відбулося більше 60 землетрусів. Вони відбуваються все ближче і ближче до поверхні землі. Останні з них відбулися на глибині 5-10 км. Останній великий землетрус відбувся в 1959 році. Внаслідок цього Внаслідок цього загинуло 28 осіб і утворилося озеро Землетрус.

Єллоустон є найпершим національним парком в світі.

Мешканці околиць Єллоустоуну з весни 2014 року помітили, що з нього тікають бізони. Це свідчення наближення небезпеки. Вчені прогнозують, що якщо вибухне супервулкан парку, то наслідки будуть в сотні разів гірше, ніж у фільмах про Апокаліпсис.

У 2016 році в Єллоустонському озері піднялася частина дна на 30 метрів.

Сподіваємося, що повідомлення про Єллоустонський парк допомогло Вам. Коротка розповідь про Єллоустонський парк Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар