Євген Маланюк цікаві факти з життя (біографії) українського письменника розкажуть про його дитинство, навчання, творічсть та особисте життя.
Цікаві факти про Євгена Маланюка
Євген Маланюк (1897-1968) – український письменник, поет, критик, емігрант, патріот української землі.
Народився у родині активіста-просвітянина, козацько-чумацького походження.
У діда Василя і баби Євдокії було 22 дітей, з яких залишився лише один син Филимон. Цей Филимон і був батьком Євгена Маланюка. Мама Євгена звалася Гликерією, була вона донькою чорногорця Якова Стоянова.
Батько Євгена Маланюка працював учителем, був повіреним у містечковому суді, захоплювався просвітницькою діяльністю, режисерував аматорські театральні вистави, співав у церковному хорі, друкувався в часописах, виступав ініціатором відкриття гімназії.
Навчання в підготовчому класі хлопець завершив із відмінними результатами і згодом був звільнений від оплати, що полегшило долю малозабезпеченої сім’ї.
Майбутній письменник навчався разом братами Тобілевичами.
Навчався в Єлисаветградській реальній гімназії з 1906 по 1914.
Маланюк служив в Армії УНР. Після поразки УНР назавжди покидає Україну.
У 23 роки опублікував свій перший вірш.
У 1925 році Євген Маланюк одружився із Зоєю Равич. Шлюб цей був нетривалим – наприкинці 1929 року Євген і Зоя розійшлися і отримавши диплом інженера виїздить в тому ж 1929 році. Тут через кілька років поет одружиться вдруге з чешкою Богумілою Савицькою, яка працювала тоді в чеському посольстві у Варшаві. Згодом у них народиться син Богдан.
У поета була щоденна праця, була сім’я. До того ж Маланюк працював у магістраті по проектуванню регулювальних споруд на річці Віслі. Маланюку доводилося працювати вчителем у Варшавській православній семінарії, згодом підробляв перекладачем текстів до кінохронік, часто живе надголодь.
У 1944 р. в Німеччині Є. Маланюк організував МУР (Мистецький український рух), який проіснував недовго.
У червні 1949 року поет переїжджає до США, поселяється на околиці Нью-Йорка. Де і живе до смерті.
В 1962 році пустився в ризиковану подорож «в молодість» до Варшави, на останнє побачення зі слов’янським світом, з близькими і знайомими. Зустрівся з колишньою дружиною Богумілою.
16 лютого 1968 року пані Гайворонська, з якою Маланюк мав теплі взаємини, застала його уранці на підлозі біля ліжка.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Євгена Маланюка.