Жорж Бізе біографія

Композитори

Жорж Бізе коротка біографія французького композитора на українській мові викладена в цій статті.

Жорж Бізе біографія скорочено

Олександр Сезар Леопольд Бізе народився 25 жовтня 1838 року в Парижі в музичній сім’ї. Талант хлопчика був рано виявлений: у віці чотирьох років він вже знав всі ноти, у віці дев’яти – вступив в знамениту Паризьку консерваторію. Він володів феноменальним слухом, пам’яттю, блискучими піаністичними і композиторськими даними, це приводило в захоплення всіх вчителів.

Бізе не раз преміювали на консерваторських конкурсах, а після закінчення курсів в консерваторії в 1857 році, його удостоїли права провести цілих 3 роки в Італії, з метою удосконалення. Це були роки посилених творчих пошуків. Композитор пробував власні сили в різних музичних жанрах: він створив симфонічну сюїту, одноактну оперету, кантату, фортепіанні романси і п’єси. Але справжнім покликанням Бізе був музичний театр.

Після повернення з Італії він написав оперу «Шукачі Перлів» (1863 рік) на екзотичний сюжет про любовну драму Лейли і Надіра, а після ліричну оперу «Пертська красуня» (1867 рік). Обидва музичні твори не мали успіху, і композитор продовжував напружені пошуки нового в творчості. «Я проходжу через кризу», – писав він у ті роки.

Опера «Джаміле» (1872 рік) ознаменувала настання його творчої зрілості – психологічна виразність прекрасно поєднується в музиці з яскравістю східного колориту. Тоді була створена музика до драми А. Доде «Арлезіанка». Опера «Кармен», була найбільшим творчим досягненням Бізе і одночасно з цим його лебединою піснею. Але спочатку опера “Кармен” була сприйнята несхвально.

Фактичний провал твору композитор переживав у Буживалі. Одного дня він купався в холодній воді Сени і після цього захворів на гнійну ангіну. Стан хворого швидко погіршувався і 3 червня 1875 композитор помер, не доживши до 37 років.

Оцініть статтю
Додати коментар