Значення імунної системи

Анатомія

Яке значення імунної системи для людини, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Значення імунітету

Що таке імунна система?

Імунна система являє собою сукупність органів, клітин і тканин, робота яких спрямована як на захист організму від різного роду захворювань, так і на винищення чужорідних речовин, які зуміли потрапити в організм.

Дана система є перешкодою, бар’єром на шляху вірусних, бактеріальних і грибкових агентів. Якщо в роботі імунітету стався збій, то ймовірність зараження організмом інфекції зростає в рази. Це призводить до розвитку аутоімунних захворювань, в тому числі розсіяного склерозу.

Роль імунної системи людини

Імунна система виникла і розвивалася разом з багатоклітинними організмами. Вона виступала в ролі помічника для виживання. Дана система об’єднує тканини і органи, які захищають організм від тих генетично чужорідних речовин і клітин, які надходять з навколишнього середовища. Імунітет за механізмами і організацією функціонування нагадує нервову систему.

Імунна система представлена ​​периферійними і центральними органами, що реагують на різноманітні сигнали. Вони «оснащені» великою кількістю рецепторних структур і мають специфічну пам’ять.

Центральні органи імунної системи представлені червоним кістковим мозком і тимусом, а периферичні – селезінкою, лімфатичними вузлами, апендиксом і миндалинами. Важливе місце серед клітин даної системи займають лейкоцити. Завдяки їм організм здатний забезпечити різноманітні форми імунної відповіді при контакті з чужорідними тілами (наприклад, утворення специфічних антитіл).

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення імунної системи людини.

Оцініть статтю
Додати коментар