Роль відновної електроенергетики в країнах Європи сьогодні значна і постійно зростає.
Відновна електроенергетика в Європі: значення
В Європі, втім, як і в усьому світі, триває стійка тенденція до розвитку засобів, що представляють альтернативу традиційним джерелам енергії.
Зростаючі ціни на нафту, вугілля, виснаження їх природних джерел, а також несприятливі екологічні наслідки їх використання, змушують серйозно задуматися про майбутнє.
Все більша кількість європейських держав розуміє складність і висловлює заклопотаність наростаючою енергетичною і екологічною кризою, і необхідністю розробки поновлюваних джерел різних видів енергії, які б можна було застосовувати для вироблення електрики і тепла.
Так, наприклад, Європейська комісія на своєму Брюссельському саміті поставила перспективні плани скорочення викиду парникових газів на 80% протягом наступних 40 років за рахунок використання альтернативних екологічно чистих джерел енергії.
Європа все більше починає отримувати електроенргії з відновлюваних джерел, щоб зберегти природу за запобігти глобальному потепліню. Але держави зберігають не лише екологію, але і свої кошти. Звісно зараз прибуток від використання відновлюваних джерел енергії не великий. Установки для отримання енегрії дуже дорогі, але ціна такої природної електроенергії все рівно нижче, ніж добутої на АЕС чи ТЕС.
Відновна електроенергетика – це електроенергія отримана із сонячного випромінювання, вітру, тепла Землі, енергії припливів, ін.
Які види відновної електроенергетики поширені в Європі?
На сьогоднішній день країнами, які займають лідируючі позиції в розвитку альтернативних джерел енергії в Європі, є:
- Ісландія – 25% енергобалансу країни займає геотермальна енергетика;
- Данія – більше 20% енергії виробляється вітрогенераторними установками. У Данії уряд вирішив до 2050 року перейти на 100% відновлювану енергію.
- Португалія – близько 18% всієї енергії накоплюється з морських хвиль, сонячного світла і вітру;
- Іспанія – понад 17% енергії виробляється різними геліоустановки.
- В 2018 році в Німеччині з відновлюваних джерел було вироблено 38 % електроенергії.
Європейські експерти підрахували, що для сталого розвитку альтернативної енергетики ЄС знадобиться в найближчому десятилітті знайти близько € 50 мільярдів. Найбільша частка коштів (близько € 17 млрд) припаде на розвиток сонячної енергетики. Дещо менше – на розвиток вітрогенераторноїгалузі, а решта – на біоенергетику.
Величезні перспективи для енергетичної безпеки Євросоюзу дає підписаний в минулому році договір про створення і спільне використання цілої мережі вітрогенераторів потужністю понад 140ГВт, встановлених на узбережжі Північного моря. Даний документ був ратифікований представниками 10 провідних регіональних європейських держав.
Слід також зауважити, що значний поштовх розвитку європейської альтернативної енергетики додали катастрофічні події в Японії, які ще раз нагадали про необхідність дбайливого ставлення до природи і її енергетичних запасів.
Хотіла б уточнити, а які саме події в Японії дали значний поштовх розвитку європейської альтернативної енергетики?
Ядерна атака Америки.Міста Хіросіма і Нагасакі.