Яке значення Азовського моря в природі та житті людей (господарське), Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Значення Азовського моря
Азовське море є напівзамкнутим морем в Атлантичному басейні і самим континентальним на планеті. Воно розташоване в межах України і Росії. Також це найдрібніше і найтепліше море в Україні. З давніх-давен стародавні греки називали його Меотійським озером, скіфи – Карлук, араби – Темно – синім морем, а татаро-монголи – Рибним морем.
Господарське значення Азовського моря
Відповідаючи на питання, як використовується людиною Азовське море, то в першу чергу, слід зазначити багатство біологічних ресурсів. У його водах мешкають найцінніші промислові породи риб – білуга, севрюга, осетер, шемя, оселедець, рибець. Також людина виловлює для харчової промисловості бичків, піленгаса, камбалу, риби-голку, глоса, тюльку, перкарина, та інші види риб. Також для медичної промисловості видобуваються морські водорості. На базі біологічних ресурсів Азовського моря функціонує Північно-Азовське рибопромислове об’єднання.
Азовське море вважається коморою мінеральних і сировинних ресурсів. Сьогодні їх мало використовують, так як вони ще мало вивчені. У Сиваській затоці накопичена достатня кількість цінної хімічної сировини. Крім того, в центральній частині дна моря є родовища нафти і природного газу. У його прибережній смузі видобуваються гравій, галька і пісок для будівництва. Тут знайдені розсипи алмазів і рудних мінералів.
Азовське море – це важлива транспортна магістраль України. Головні його порти Маріуполь і Бердянськ.
Сприятливий клімат, південне положення водного об’єкта, піщані коси роблять морське узбережжя важливим курортно-рекреаційним районом. Тут розташовано багато баз відпочинку, санаторіїв, профілакторіїв і туристичних комплексів. Найпопулярнішими є – Арабатська Стрілка, Білосарайська коса, Генічеськ і Бердянськ.
Екологічні проблеми Азовського моря
За рівнем забруднення Азовське море в порівнянні з Чорним вважається більш менш чистим. Вся справа в тому, що судноплавство по ньому розвинене менше. Головна проблема цього моря в тому, що повноводні річки Кубані й Дону використовуються людиною для зрошення полів. Це призводить до зменшення припливу прісної води і зменшення рівня води в Азовському морі. Тоді в нього починає більш інтенсивно затікати солона вода Чорного моря через Керченську протоку. Так солоність Азовського моря зростає, і поголів’я риб зменшується, так як вони не звикли до такої солоності води.
Ще одна проблема – це активне розмноження синьо-зелених водоростей через підвищену солоність. Вони споживають велику кількість кисню і бички, що мешкають в прибережних водах, гинуть через брак повітря.
Також залишається ще проблема стоків, відходів та побутового сміття. Відходи дуже довго розчиняються і наносять шкоди морській флорі і фауні.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення Азовського моря для людей і в природі.
пон
чево так много?