Міхаель Енде біографія скорочено

Das Archivbild vom Mai 1994 zeigt den Schriftsteller Michael Ende. Berühmt wurde Ende, der 1995 verstarb, durch seine poetischen Kinderbücher "Die unendliche Geschichte" und "Momo", deren Verfilmungen Welterfolge wurden. Für "Momo" nahm sich Ende das, woran es der Gesellschaft in seinen Augen sehr mangelt: Zeit. Foto: Erwin Elsner dpa/lsw (Zu lsw-KORR "Die Zeit läuft: Michael Endes Heldin 'Momo' wird 30 Jahre alt" vom 25.08.2003)

Міхаель Енде біографія скорочено для дітей та дорослих викладена в цій статті.

Міхаель Енде біографія коротко

Міхаель Андреас Гельмут Енде — німецький письменник, автор творів для дітей

Народився 12 листопада 1929 року в родині художника-сюрреаліста Едгара Енде.

Закінчив вальдорфську школи в Штутгарті. У молодості працював театральним актором.

У віці сімнадцяти років майбутній письменник починає самостійне життя, окремо від батьків. Він активно пише вірші і п’єси, які сам ставив на сцені в Мюнхенській школі в 1947 році.

У 1951 р. йому вручають диплом актора сцени. Але невдовзі юнак залишає театральну діяльність, щоб цілковито присвятити себе літературі. Працює кінокритиком на баварському радіо.

Хоча публікуватися почав в 1947 році, але популярність до нього прийшла значно пізніше, після публікації таких творів, як «Джим Ґудзик і Машиніст Лукас» (1960), «Момо» (1973), «Нескінченна історія» (1979).

Помер 28 серпня 1995 у віці 65 років від раку шлунка, похований на цвинтарі Вальдфрідгоф.

Особисте життя Міхаель Енде

Енде був одружений двічі, але дітей у нього не було. Напередодні 1952 року вечірці у друзів він познайомився з актрисою Інгеборгою Хоффманн. Вони одружилися в Римі в 1964 році. Хоффман дуже вплинула на творчість і життя чоловіка, часто обговорюючи з ним його рукописи. Їх шлюб закінчився в 1985 році, коли 63-річна Хоффман померла від тромбоемболії.

Вдруге Енде одружився в 1989 році на японській німкені Маріко Сато, з якою познайомився ще в 1976 році. Ще до заміжжя Сато перевела кілька книг Енде на японську, а в період з 1977 по 1980 роки вони переклали німецькою близько десятка казок Кендзі Міядзави.

Міхаель Енде: цікаві факти

Роман «Джим Ґудзик і машиніст Лукас» автор спочатку написав як сценарій для вистави й подав його на розгляд театральному режисерові. Сценарій було відхилено з багатьма зауваженнями та пропозиціями. Письменник переробив сценарій і знову подав до театру. І знову йому відмовили. Він переробляв і подавав сценарій дванадцять разів! Лише після такої тривалої роботи опублікував його як книжку для дітей.

Як і заповідав сам автор, на його похороні звучала музика Моцарта, Глюка, а хор Державного театру виконав заключний акт з опери «Goggolori», до якої він написав і лібретто, і музику.

Ви можете доповнити статтю через форму коментарів додавши цікаві факти про Міхаеля Енде.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *