Навіщо Соломон промовляв свої притчі?

Навіщо Соломон промовляв свої притчі?

Соломон промовляв свої притчі, щоб навчити людей.

Соломон, цар Ізраїлевий, промовив близько 3000 притч, які увійшли у 31 розділ Книги притч Соломонових.

Мудрість свою Соломон показав, передусім на судах (також управлінні народом та ін. царських справах). Суд про двох жінок і про дитину, відомий багатьом, коли Соломон, визначив якій матері належить немовля, наказавши розсікти його мечем і по реакції жінок визначив і віддав їй дитя. Народ боявся і трепетав перед царем, знаючи яку мудрість, дав йому Бог. На судах Соломон читав думки людей і не потребував свідків. Коли до Соломону з’явився нащадок Каїна з підземного світу з вимогою виділити йому з спадщини батька подвійну частку на підставі, що в нього 2 голови, Соломон наказав лити воду на одну з цих голів і по викрикам іншої встановив: у тілі чудовиська таки одна душа.

.Царство Соломона було мирним і щасливим. З далеких країн люди приходили до Єрусалима, щоб подивитися на царя і послухати його мудрості. Цариця Савська, випробувавши його загадками і переконавшись у його найбільшій премудрості, сказала: «Так буде благословенний Господь Бог твій, Який благоволив посадити тебе на трон Ізраєлів!» Трон Соломона було прикрашене золотими львами, які, нібито оживали і згодом не дали жодному завойовнику сісти на цей трон. Соломон володів чудовим перснем, за допомогою якого він приборкував демонів і укладав їх у судини. Відомий і так званий «ключ Соломона», який використовувати і пізніше маги і сатаністи при покликанні й підкоренні демонів.

Відомо також, що Соломон вигадав лабіринт, який викладено з каменів по колу. Лабиринт складався з 12 кіл концентрованих окружностей і символізував сенс і шлях життя. Небагато людей наважувалися пройти його…

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Твори

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *