Що означає вислів «троянський кінь»

Що означає вислів «троянський кінь»,  яке його значення пам’ятають не всі, хоча історія його походження надзвичайно цікава.

Що означає вислів «троянський кінь»

Значення вислову «Троянський кінь» — хитрі дії, підступні засоби боротьби.

А в переносному вживанні — підступний дарунок ворогам, який полегшує перемогу над ними, обманні дії.

Троянський кінь міф

Троянський кінь пов’язаний із Історією міста Троя (Іліон), яке розташовувалося на північному заході Малої Азії (територія нинішньої Туреччини). У 3000-2500 роках до н. е. це була добре укріплена фортеця з товстими, до трьох метрів, стінами. Мешканці Трої займалися скотарством та землеробством, вміли вони також виплавляти мідь.

І ось у 1260 році до нашої ери,сталася війна. Розпочалася вона, як розповідає Гомер ,через те, що троянський царевич Паріс з допомогою богині краси та кохання Афродіти викрав дружину спартанського царя Елену. Цар Менелай, розсердившись за це на Паріса, зібрав усі грецькі війська, переправився через Егейське море, яке їх розділяло, й осадив Трою. Так і розпочалася ця війна, яка одержала назву Троянської.

Десять років безуспішно греки намагалися узяти Трою, але аж ніяк їм це не вдавалося зробити. І ось одного разу цар невеличкого острова Ітака на ім’я Одіссей запропонував грекам військову хитрість;— зробити величезну фігуру дерев’яного коня, сховатих туди загін солдат, а самим відпливти від острова, начебто назавжди. Так греки і зробили. На що троянці, побачивши, що греки нарешті залишили острів, вийшли з фортеці і спокійно втягли фігуру коня у місто. Вночі грецькі солдати, що ховалися всередині, вийшли назовні і відкрили грецьким військам міські ворота. Так і закінчилася ця десятирічна війна, яку описав у своїй поемі Гомер.

Довгий час люди думали, що історія ця;— лише вигадка. Але в 1879 році відомий вчений Генріх Шліман знайшов залишки Трої, розкопки якої показали, що близько 1260 року до нашої ери місто й дійсно витримало тривалу облогу і було зруйноване.

З тих пір і існує у мові людей вираз «троянський кінь». Так кажуть, коли одна людина іншій дарує щось таке, що може її загубити.

Тепер ви знаєте, значення фразеологізму «троянський кінь» та історію його походження.

Автор: Гнатюк У рубриці: Т

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *