Адам Міцкевич біографія коротка

адам міцкевич біографія Письменники

Адам Бернард Міцкевич – польський поет, політичний публіцист, родоначальник польської поезії, діяч національно-визвольного руху. Коротка біографія Адама Міцкевича викладена в цій статті.

Адам Міцкевич біографія коротка

Народився 24 грудня 1798 на хуторі Заосьє поблизу міста Новогрудка (Литовська губернія) у родині збіднілого шляхтича. Його батько помер в 1812, залишивши сім’ю у скрутному становищі.
Жорстока політика, яку проводив російський уряд на цій території, зробила сильний вплив на становлення особистості поета.

Здобувши освіту в домініканській школі при Новогрудському храмі Михайла Архангела (1807-1815), поступив у Віленський університет (1815) на історико-філологічний факультет. Міцкевич вступив у студентське “Товариство корисного задоволення”.

Після його закінчення був учителем в Ковно. У 1817 під впливом визвольних ідей Міцкевич разом з кількома друзями заснував таємне «Товариство филоматов» («люблячих чесноту»). Заарештований в 1823 у справі філоматсько-філаретських організацій, був висланий з Литви (1824) і до 1829 пробув в Російській імперії (Петербург, Одеса, Москва). Тут він зблизився з учасниками декабристського руху – К. Рилєєвим, А. Бестужев і видними письменниками, високо ценувавшими його талант.

У 1826 році вийшла книжка його віршів «Сонети» з циклом «Кримських сонетів». У 1828 була опублікована поема «Конрад Валленрод» (про боротьбу литовців з тевтонською агресією).

адам міцкевич біографія скороченоУ 1829 відвідав Німеччину, Швейцарію, Італію. Після невдалої спроби приєднатися до повстання 1830 поет назавжди залишився в еміграції в Парижі, продовжуючи літературну і революційну діяльність.

У 1834 р одружився на Цілині Шимановській, яка народила йому 6 дітей

Автор національної епопеї «Пан Тадеуш» (1832-1834), яка стала енциклопедією старопольського побуту, шедевром словесного живопису, типізації та індивідуалізації персонажів.

У квітні 1855 Міцкевич овдовів, і вже восени 1855 виїхав до Константинополя, маючи намір організувати Новий польський, а також єврейський легіон для допомоги французам і англійцям в боротьбі з Росією.

Заразившись холерою, помер 26 листопада 1855, в 1890 прах його був перенесений до Кракова.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. кегр

    спасибо я получил 12 балов. слава

    Відповіcти
  2. Анастасія

    Дуже дякую, дуже допомогли. Все зрозуміло і цікаво!

    Відповіcти