Афанасій Нікітін: що відкрив?

Географія

Афанасій Нікітін що відкрив? Відкриття Афанасія Нікітіна в географії вплинули на розвиток науки. А як саме Ви дізнаєтеся в цій статті.

Що відкрив Афанасій Нікітін і в якому році?

Афанасій Нікітін був купцем з Твері. Він є першим російським дослідником-мандрівником. Подорож Афанасія Нікітіна в Індію була здійснена ще за 30 років до мореплавця Васко да Гама. Крім того, він побував в Африці і Персії. А свої подорожі купець описав у праці «Ходіння за три моря». Під трьома морями маються на увазі Чорне і Каспійське моря, Індійський океан.

Подорож Афанасія Нікітіна в Індію представляє особливу цінність для нащадків.

Варто відразу зазначити, що подорож планувалася з банальною комерційною метою: продати – обміняти – купити – продати якомога вигідніше. І досягти поставленого завдання йому все ж не вдалося. Зате результатом даної мандрівки стало написання книги, першого реального опису далекої, невідомої країни. До нього казкова Індія була відома на території Русі тільки з літературних джерел і легенд. І йому, людині XV століття, вдалося побачити на власні очі майже легендарну країну. У праці «Ходіння за три моря» він талановито описав все, що побачив на її землях.

Афанасій Нікітін відкриття, якого мають вагоме значення для науки, ступив на територію Індії в 1469 році. Він в подробицях описав державний лад країни, релігію місцевих жителів, торгівлю, озброєння армії, уявлення про мораль і місцеві права. У його книзі вперше для європейців прозвучали слова Будда, слон, мавпа. Російський мандрівник також записав інформацію про ті міста і місцевості, де він не встиг побувати, зате чув про них від місцевих індійців. У книзі є інформація про Калькутт, Цейлон, Індокитай.

Зібрані ним відомості сучасним ученим дозволяють судити про геополітичні і військові прагнення правителів Індії, про стан армії, чисельність бойових слонів і колісниць. Тому його експедиція так важлива для географії і науки в цілому.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, що відкрив Афанасій Нікітін в географії.

Оцініть статтю
Додати коментар