Афанасій Нікітін біографія

Суспільство

Афанасій Нікітін коротка біографія російського купця і мандрівника викладена в цій статті.

Афанасій Нікітін біографія скорочено

На жаль, збереглося мало відомостей про народження Афанасія, його батьків і дитинство. Можливий рік народження – 1433 рік. У 1468 році російський мандрівник Афанасій Нікітін здійснив «ходіння за три моря» – Чорне, Каспійське і Аравійське. В ході експедиції він побував в Африці, в країнах Сходу, Персії та Індії і описав побачене в книзі «Ходіння за три моря».

Афанасій Нікітін цікаві факти

Афанасій Нікітін вирушив в подорож з Твері. З собою він віз товари в надії вигідно їх продати в поселеннях поблизу Каспійського моря. Сталося так, що в гирлі Волги тверського купця пограбували астраханські татари. Але ця сумна подія не змусила його повернутися додому, тим більше, що вкрадений товар був узятий ним у борг. Нікітін прийняв тверде рішення відправитися в заморські країни, щоб заробити грошей для повернення  боргів. Перш за все, він відвідав Баку, після перекочував на південь, вивчаючи місцеві мови і займаючись торгівлею. Приблизно в 1469 році Афанасій добирається до великого порту – Ормуз, який був ​​точкою перетину торгових шляхів Індії, Малої Азії, Китаю і Єгипту. Потім кілька років він подорожував по Індії.

Оскільки в книзі «Ходіння» є досить велика кількість арабсько-перської лексики і мусульманських молитов, то деякі дослідники висунули думку, що перебуваючи в Індії, тверський мандрівник прийняв віру іслам. Хоча він сам у всіх своїх записах це спростовував. Коли Нікітін вирішив повертатися на батьківщину, то його шлях лежав через Трапезунд і Персію.

Афанасій відвідав Кафу в Феодосії. Але дістатися додому Нікітіну так і не вдалося, він помер під Смоленськом в 1475 році.

Афанасій Нікітін відкриття

Подорож Афанасія тривала три роки. І за цей час він відвідав багато країн і народів, відкривши  багато чудасій і новинок.

Мета подорожі Афанасія Нікітіна – заробити гроші і налагодити економічні зв’язки з азіатськими купцями, пройшовши шлях від Волги до Великого Шовкового шляху.

Афанасій Нікітін що відкрив?

Товариський купець відкрив для Росії нову, незвідану Індію, описуючи в своїх щоденниках її звичаї і традиції. Почавши свою подорож в 1458 році, Нікітін вирушив в Ширванське царство. Досягнувши його, він був здивований достатком раніше небачених речей. Які товари особливо привернули увагу Афанасія Нікітіна в Ширванском царстві? З Ширванських земель в 1466 році, з їх столиці – Шемахи, він привіз на батьківщину прянощі, які надавали стравам неймовірного смаку і аромату. Але цього йому було мало. Купцеві необхідно було поправити своє фінансове становище, і він вирішив відправитися в Індію для торгівлі з місцевими купцями.

Досягнувши її, він талановито описав торгівлю в країні, армію, екзотичних тварин, місцеві звичаї і уявлення місцевих жителів про мораль. Він записав індійські легенди. У його записках є відомості про Калькутті, острові Цейлон, Індокитай.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися про мету подорожі Афанасія Нікітіна та що він відкрив.

Оцініть статтю
Додати коментар