“Ахіллесова п’ята” міф читати

ахіллесова п'ята міф читати Міфи

“Ахіллесова п’ята” міф читати українською варто, щоб детально згадати цікаву історію про відомого героя Аххіла та його смерть. Міф про Ахіллесову п’яту досить відомий в усьому світі.

“Ахіллесова п’ята” міф читати повністю

Морська богиня Фетіда прагнула зробити свого сина Ахілла невразливим і ночами гартувала його у вогні, а вдень натирала амброзією. За іншою версією, вона купала його у водах підземної річки Стікс, що протікала в царстві похмурого Аїда. І лише п’ята, за яку вона його тримала, залишилася незахищеною. Ахілла виховав мудрий кентавр Хірон, який годував його нутрощами левів, ведмедів та диких вепрів. Він же навчив його співу та гри на кіфарі.

Ахіл виріс могутнім, міцним юнаком, він нікого не боявся. У шість років убивав лютих левів, кабанів, без собак наздоганяв оленів і валив їх на землю. Богиня Фетіда, яка жила в океані, не забувала про свого сина, припливала до нього, давала слушні поради.

У той час герой Менелай почав збирати по всій Греції відважних воїнів для походу проти Трої. Фетида, знаючи, що синові судилося взяти участь у Троянській війні і загинути, всіма силами намагалася протистояти йому. Фетіда переодягла дев’ятирічного хлопчика в жіноче вбрання і під іменням Пірри віддала до палацу царя Скіросу Лікомеда, де він перебував серед царських дочок.

Але грецькі віщуни знали, що одним із героїв Троянської війни буде юний воїн Ахілл, вони підказали вождеві Менелаю, що він ховається на острові Скірос у царя Лікомеда. Тоді вожді Одіссей та Діомед спорядили торговий корабель, переодяглися в купців, набрали різного товару та прибули на Скірос. Там вони дізналися, що в царя Лікомеда живуть лише дочки. А де ж Ахілл?

Тоді Одіссей, який славився хитрістю, придумав спосіб, як впізнати Ахілла. Вони прийшли до палацу Лікомеда і розклали в залі прикраси, тканини, речі для дому, бойові мечі, щити, кинджали, луки та стріли. Дівчата цікаво розглядали товар. Помітивши це, Одіссей вийшов і попросив своїх воїнів, що стояли біля входу до палацу, видати бойовий клич. Воїни застукали у щити, загули у труби, закричали призовними голосами. Здавалося, почалася війна. Царівни злякалися, але одна з них схопила меч і щит і побігла до виходу.

Так Одіссей і Діомед знайшли Ахілла і запропонували йому взяти участь у Троянській війні. Він із радістю погодився. Йому давно хотілося скинути з себе дівочу сукню і зайнятися справжньою справою, гідною чоловіка.

Смерть Ахілла

Ахілл прославився в перші дні битв. Він виявив себе безстрашним, вмілим воїном, удача супроводжувала його всюди. Він здійснив багато подвигів. Разом з іншими брав участь у руйнуванні околиць Трої, підкорив населення міст Лірнесс та Педас, узяв у полон прекрасну Брісеїду. Але вождь Агамемнон забрав у нього дівчину, чим викликав страшну образу у Ахілла. Він так розгнівався на Агамемнона, що відмовився воювати проти троянців. І тільки загибель друга Патрокла від руки троянця Гектора змусила Ахілла до негайної дії.

Страшним гнівом палав Ахілл на троянців. Він вирішив жорстоко помститися їм за смерть друзів – Патрокла та Антілоха. Як розлютований лев, бився Ахілл, кладучи одного за одним героїв Трої. Кинулися поспішно втікати троянці, спішили заховатися вони за мурами Трої. Несамовитий Ахілл переслідував їх. Гнала його невблаганна доля на вірну загибель. Аж до Скейської брами переслідував Ахілл троянців.

міф про ахілла читатиВін удерся б і в священну Трою, і вона загинула б, коли б не з’явився бог Аполлон. Грізно крикнувши, спинив він Ахілла. Але не послухав його Ахілл. Він сам гнівався на бога за те, що багато разів рятував бог-стріловержець від нього Гектора й троянців. Ахілл погрожував навіть богові, що вразить його списом. Невблаганна доля затьмарила розум Ахіллові. Він готовий був напасти навіть на бога.

Розгнівався Аполлон, забув він і те, що обіцяв колись на весіллі Пелен і Фетіди охороняти Ахілла. Повившись темною хмарою, для всіх незримий, скерував він Парісову стрілу, і вразила вона Ахілла в п’яту, єдине вразливе місце героя. Смертельною була для Ахілла ця рана. Відчув наближення смерті Ахілл. Вирвав він з рани стрілу і впав на землю. Гірко докоряв він богу

Аполлонові за те, що він згубив його. Знав Ахілл, що без допомоги бога не міг вбити його ніхто із смертних. Ще раз зібрав свої сили Ахілл. Грізний, наче вмираючий лев, підвівся він із землі і вразив ще багатьох троянців. Та ось похололо його тіло. Все ближче смерть. Поточився Ахілл і сперся на спис. Грізно крикнув він троянцям:

– Горе вам, погинете ви! І після смерті метатимусь вам!

Від цього поклику кинулись тікати троянці. Але щодалі слабшав Ахілл. Залишили його останні сили, і впав він на землю. Загримів на ньому його золотий панцир, і здригнулася земля. Помер Ахілл. Але й до мертвого не насмілювалися наблизитись троянці. Вони боялися його й мертвого, такий жах навіяв він їм за життя. Потроху перебороли вони страх, і запеклий бій закипів навколо тіла найбільшого з героїв. Наймогутніші герої греків і троянців узяли участь у цьому бою. Горами нагромадилися трупи навколо Ахілл а, а він лежав, нерухомий, величезний, не чуючи вже бою. Пил вихором кружляв, здіймаючись з-під ніг бійців. Кров лилася рікою. Здавалося, ніколи не скінчиться бій. Коли це вдарив грім Зевса, знялася буря і зупинила троянців. Не хотів Зевс, щоб заволоділи троянці трупом Ахілл а. Підняв могутній Аякс Теламонід труп Ахілл а і поніс до кораблів, а його захищав Одіссей, відбиваючи троянців, що наступали. Хмара стріл і списів летіла з рядів троянців в Одіссея, але він все ж мужньо стримував їх натиск, відступаючи крок за кроком.

Так помер один із найвідоміших героїв Троянської війни. Його загибель оплакувало все військо.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Анжела

    дуже цікаво і докладго

    Відповіcти