“Сортування сміття” реферат розповість дітям про сортування сміття, про те навіщо сортувати сміття. Cортування сміття в Україні, на жаль, не настільки популярне як в Європі, тому потрібно на рівні законодавства це змінювати. Все про сортування сміття Ви можете дізнатися нижче.
Актуальність сортування сміття
Турбота про екологію – це відповідальність не лише держави або громадських організацій, а й кожного окремого громадянина.
Сортування сміття – мінімальний і посильний внесок у збереження і поліпшення екологічної ситуації як на всій планеті, так і в нашій країні.
Навіщо сортувати сміття?
Невідсортоване сміття неможливо переробляти, його відвозять на звалища, де воно накопичується і забруднює землю, підземні води і атмосферу. Найчастіше, сміття вивозять навіть в не призначені для цього місця, утворюючи незаконні звалища. Існує сміття, який не розкладається або розкладається дуже довго:
- скло – понад 1000 років;
- алюмінієві банки – 500 років;
- електричні батарейки – 110 років;
- пластмаса, фольга, цегла – 100 років;
- взуття – 10 років;
- одяг – 2-3 роки;
- папір – 2 роки;
- картон – 3 місяці.
Як ми бачимо, частина відходів в нашому сміттєвому кошику переживе кілька наших поколінь і заповнення сміттям поверхні всієї планети – питання часу.
За офіційною статистикою, Україна перша в світі країна за кількістю сміття на душу населення. І вихід з цієї ситуації один – вторинна переробка побутових відходів, що можливо тільки при домашньому сортуванні сміття.
У країнах Європи і Америки сортування сміття – невід’ємна частина побуту. Жителі цих країн давно звикли дбати про навколишнє середовище таким простим способом.
Відсортоване сміття потрапляє на вторинну переробку або використовується для отримання енергії.
Як правильно сортувати сміття?
Існує 3 основних критерії сортування побутових відходів:
- Папір – зошити, газети, блокноти, журнали, картон.
- Пластик – сюди відносяться пластикові пляшки, коробки, баночки від йогуртів і молочних продуктів. А також пляшки від миючих засобів, всі упаковки і плівки. Пляшки бажано стискати перед тим, як викинути – це заощадить місце.
- Металева упаковка – це консервні банки, кришки від консервації, банки з-під фарби, алюмінієві банки, фольга та обгортки від цукерок.
- Скло – до цієї категорії відносяться скляні пляшки, флакони духів і косметики, аптечні ампули і пляшечки. А ось жаростійке скло і посуд краще відокремлювати, так як вони піддаються іншій переробці.
- Органіка – ту все просто – це всі продукти органічного походження, харчові відходи, паперові серветки, чайні пакетики, залишки квітів і домашніх рослин.
- Небезпечні відходи – утилізуються окремою групою: акумулятори та батарейки, ртутні лампи і градусники, відходи розчинників, фарб, лаку, прострочені ліки, дезодоранти.
Що робити далі з сміттям?
На жаль, в нашій країні сортування поки не так широко поширене. Однак, у великих містах забудовники, міська влада і жителі багатоповерхових будинків поступово впроваджують культуру сортування побутового сміття, встановлюючи на прибудинковій території системи для роздільного збору сміття.
Але поки не у кожному дворі є баки для різних видів сміття. Органічне сміття варто викидати у звичайні контейнери. А папір, скло, пластик та інші відходи варто хоча би раз на місяць відвозити на станції сортування сміття, які є у кожному районі міста. Це звісно потребує часу, але здавши це сміття можна отримати ще й невелику грошову винагороду.
У цивілізованих країнах сортування відходів обов’язкове і всі баки розподілені на секції:
- жовта – призначений для пластика;
- синя – для паперу;
- зелена – для інших видів відходів, харчових відходів.
Отже, як ми з’ясували, процес сортування сміття простий і зручний, а це значить, що кожному під силу зробити наш світ чистішим і краще.
Поділіться цією статтею в соціальних мережах, щоб ваші друзі і знайомі також могли ознайомиться з простими правилами цивілізованого поводження з побутовими відходами для поліпшення екологічної ситуації в нашій країні.
“Сортування сміття” проект, зроблений у школі Ви можете додати через коментарі, щоб допомогти своїм одноліткам.