Різниця між континентом, материком та частиною світу

материки та частини світу Природознавство

Яка різниця між континентом та материком? Чим відрізняється материк від частини світу? Розглянемо ці питання на прикладах.

Різниця між континентом, материком та частиною світу.

Що таке континент?

Континент– це велика (але, частіше, менша за своїми розмірами, ніж материк) ділянка суші, яка може омиватися водою не з усіх боків (частіше омивається водою з двох або трьох сторін).

Що таке материк?

Материк– це дуже масивна і простора ділянка суші, яка з кожного боку омивається океаном, таким чином повноцінно від неї відокремлюючись. Материками є: Євразія, Африка, Північна та Південна Америка, Австралія та Антарктида оскільки вони досить великі за своїми розмірами, і відокремлені водою з усіх боків.

Що таке частина світу?

Частини світу — історично сформовані регіони Землі, що включають материки або їх великі частини разом із прилеглими островами.

Розподіл на материки здійснюється за ознакою відділення водним простором від решти материків, а частини світу — поняття скоріше історико-культурне. Так, континент Євразія складається з двох частин світу — Європи й Азії, а частина світу Америка розташована на двох материках — Південна Америка й Північна Америка. До того ж частини світу включають і приєднані до них острови, тому хоч і не існує материка Океанія, відповідні острови входять до частини світу Австралія і Океанія.

Таким чином, частин світу, як і материків, шість: АзіяАмерикаАфрикаАнтарктидаЄвропаАвстралія з Океанією.

У чому різниця між континентом та материком?

“Континент” і “материк” є близькими термінами за своїм значенням, але мають певні відмінності, за якими їх не завжди варто називати синонімами. Зокрема, до цих відмінностей можна віднести:

  • материк більша та масивніша ділянка суші, тоді як розміри континенту, найчастіше, менші (але у деяких випадках континент може бути і більше материка);
  • материк завжди омивається океаном з усіх боків, якщо якась частина не омивається океаном, це не материк, а континент;
  • околиці континенту завжди розташовані нижче за рівень океану, у материка такого не буває.
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Нікуся

    Дуже цікаво і класно☺

    Відповіcти