Акутаґава Рюноске «Ніс» аналіз (паспорт)

Акутаґава Р. «Ніс» аналіз твору Аналіз твору

Акутаґава Р. «Ніс» аналіз твору (паспорт) допоможе визначити, який жанр, тема, ідея, жанр, сюжет, хто головні герої та їх характеристика.

Акутаґава «Ніс» аналіз твору (паспорт)

АвторРюноске Акутагава

Жанр – новела

Рік публікації – 1916

Тема новели – пошук ідентичності, прийняття себе таким, яким ти є, та проблема самовдосконалення.

Ідея твору полягає в тому, що життя людини може змінитися радикально під впливом зовнішніх обставин та внутрішніх конфліктів.

Цей твір розповідає про те, що станеться з людиною, коли вона втрачає своє “Я” та індивідуальність.  Автор, використовуючи гумор та сарказм, показує, як манія переслідування ідеалів зовнішньої краси може знищити людину, і як важливо бути задоволеним собою.

Головні герої:

  •  Дзенті Найґу – буддійський священник, який мав такий величезний ніс, що заважав йому самотужки їсти. Йому за 50 років. Він переглядає Святе Письмо, щоб знайти посилання на інших людей з великим носом, але не досягає успіху. Коли він знаходить спосіб вкоротити свій ніс, то це лише погіршує ситуацію, бо люди сміються з його марнославства. Ніс Найґу після лікування став схожий на обскубану і засмажену на вогні пташку. Поведінка священника теж змінилася після зменшення носа. Він зробився дратівливим і сварливим. Зрештою, коли ніс знову стає великим, Дзенті відчув полегшення.
  • Учень – повідомляє Дзенті спосіб вкоротити свій ніс, який йому розповів лікар з Китаю. Пізніше він приєднується до інших у своїй критиці Найгу, засмучений тим, що Найгу більше зацікавлений у зовнішньому вигляді, ніж у викладанні священних писань.
Оцініть статтю
Додати коментар