Акутаґава Р. «Ніс» скорочено

“Ніс” Акутагава Рюноске скорочено українською Ви можете згадати за 3 хвилини.

Акутаґава Р. «Ніс» короткий зміст

Монах соромиться величезних розмірів свого носа, але зменшивши його, починає шкодувати про це і бажає його повернення назад, що і відбувається.

Про великих розмірах носа ченця Дзенті в Ікеноо знає всякий. Все життя монах сумує про це, але робить вигляд, що ніс його анітрохи не хвилює. Крім того, він заподіює йому часом відчутні фізичні незручності – без сторонньої допомоги він навіть не може приймати їжу!

Дзенті намагається знайти людину з таким же довгим і товстим носом, але безуспішно. Він намагається зменшити ніс, пробує багато засобів, але все безрезультатно.

І ось одного разу восени його учень, повертається зі столиці, розповідає, що дізнався у приятеля лікаря спосіб вкорочувати довгі носи: треба ніс проварити в окропі, а потім грунтовно відтоптати ногами, після чого видалити сало, що виступило.

За допомогою учня монах виконує все це. Цей спосіб спрацьовує – зменшившись він вже нічим не відрізняється від інших носів. Але, всупереч очікуванням, усунення проблеми розмірів носа не рятує ченця від насмішок, а навпаки, глузування стають більш явними і нахабними.

… У серці людському мають місце два суперечливих почуття. Немає на світі людини, яка б не співчувала горю ближнього. Але варто цьому ближньому якимось чином одужати, як це вже викликає відчуття, ніби чогось стало бракувати. Злегка перебільшивши, дозволено навіть сказати, що з’являється бажання ще разок увергнути цього ближнього в тій же неприємності. Відразу ж з’являється хоч і пасивна, а все ж ворожість до цього ближнього …

Дзенті не розуміє причину, по якій до нього змінилося ставлення, але він не може не помітити цієї зміни. Тепер він уже жадає повернення свого колишнього незручного носа. Його характер змінюється не в кращу сторону. Але ось, одного разу вночі, ніс розбухає і повертає собі колишні розміри. Вранці помітивши це монах відчуває почуття полегшення, вже тепер над ним не будуть сміятися.

Оцініть статтю
Додати коментар