Цікаві факти про книгу “Аліса в країні чудес” та фільм розкажуть багато нового про персонажів та історію створення.
“Аліса в країні чудес” цікаві факти
Справжня Аліса, чиє ім’я носить героїня історії, була дочкою Генрі Лідделла, декана коледжу Крайст-Черч в Оксфорді, де Керролл викладав математику.
Оригінальний рукопис, написаний Льюїсом Керроллом, можна знайти в Британській бібліотеці в Лондоні.
Цей роман перекладений на 196 мов світу. Перекладати цю книгу на будь-яку мову досить складно, так як в оригінальній версії дуже багато каламбурів і жартів, заснованих на особливостях англійської мови.
Оригінальний роман був ілюстрований Керроллом.
Аліса, героїня, насправді не блондинка, як показано на малюнку. Спочатку Аліса була брюнеткою.
У книзі було багато згадок про наркотики, таких як тістечка «З’їж мене», які змушують тебе рости, пляшку «Випий мене», яка змушує тебе худнути, і багатогранний гриб, який змушує тебе рости і худнути.
Існує більше мільйона картин, створених художниками з усього світу, на яких зображені епізоди з легендарної казки. Сальвадор Далі намалював 13 акварелей до різних ситуацій з книги.
Цікаві факти про фільм “Аліса в країні чудес”
“Алісу в Країні чудес” екранізували 40 разів, включаючи анімаційні версії.
Перша екранізація роману була зроблена в 1903 році. Це був безмовний 12-хвилинний фільм, знятий Сесилом Хепвортом і Персі Стоу.
Одін з перших мультфільмів по книзі – «Аліса в Країні чудес», був намальований студією Дісней в 1951 році. Проект знаходився в розробці близько 10 років, ще п’ять зайняло його виробництво. І не дарма – цей барвистий і живий мультфільм і сьогодні користується популярністю.
«Аліса в Країні Чудес» — пригодницький фентезі-фільм Тіма Бертона 2010 року за мотивами однойменної книги Льюїса Керрола. Це шостий в історії кінематографу фільм, касові збори якого перевищили 1 мільярд доларів США. Зйомки з живими артистами тривали всього 40 днів! Але не тільки декорації були повністю створені за допомогою комп’ютерних технологій, але і деякі персонажі! Серед них – Білий Кролик, Соня, Бармаглот, Березневий Заєць і Додо. На знімальному майданчику присутність цих персонажів в кадрі «позначалася» або картонним силуетом, або людиною в зеленому костюмі.