Анна Гавальда Біографія та Цікаві факти

Анна Гавальда Біографія та Цікаві факти Письменники

Анна Гавальда біографія скорочено розповість про життя та творчість сучасної французької журналістки та письменниці українською.

Анна Гавальда біографія скорочено

Анна Гавальда народилася 9 грудня 1970 року в місті Булонь-Бійанкур, Франція. Вона провела дитинство в департаменті Ер та Луар із батьками, які вирішили виїхати з міста та влаштуватися у сільській місцевості.

У 14 років її батьки розлучились, і дівчина жила у пансіоні для дівчаток.

У 20 років вона вступає на підготовчі курси в Парижі, а потім вивчає літературу в Сорбонні. У цей період їй доводиться багато працювати: продавчинею, гувернанткою, офіціанткою, квіткаркою, журналісткою, вчителькою французької в католицькому коледжі (свою чудову книгу про підлітка «35 кіло надії» Ганна присвятила саме тим своїм учням, які абсолютно не могли вчитися, але при цьому були прекрасними людьми).

Писати почала з 17 років. Її авторський талант був визнаний у 1992 році, коли вона перемогла в національному конкурсі на кращий любовний лист.

В середині дев’яностих Анна Гаванда вийшла заміж. У подружжя народилося двоє дітей – син Луї (1996 рік народження) та дочка Фелісіте (1999 рік народження). Але невдовзі пара розлучилася.

У 1998 році вона завоювала премію «Кров в чорнильниці» за новелу «Aristote» і перемогла ще в двох літературних конкурсах.

У 1999 році, працюючи вчителькою в середній школі, 29-річна жінка випустила перший збірник новел «Мені б хотілося, щоб мене хто-небудь де-небудь чекав».

Перший роман Гавальди “Я його любила” був опублікований у Франції в лютому 2002 року, а пізніше того ж року — англійською. Натхненний невдачею її власного шлюбу, він також мав великий літературний успіх і став бестселером, а за ним вийшов короткий роман для дорослих «35 кіло надії».

У 2004 році справжній успіх їй принесла книга “Просто разом”,  яка затьмарила у Франції навіть “Код да Вінчі”.

Нині розлучена, мати двох дітей, Гавальда живе в місті Мелун, приблизно в 50 км на південний схід від Парижа. Окрім написання романів, вона також співпрацює з журналом Elle.

анна гавальда біографія

Анна Гавальда цікаві факти

Анна Гавальда — дочка батька, який продавав комп’ютерні системи банкам, і матері, яка розробляла шарфи для великих брендів.

З дитинства Ганна була вигадницею, що не заважало їй добре вчитися у школі. Найбільше вона любила писати твори, і багато її робіт вчителька зачитувала класу, як приклад.

Анна Гавальда любить живопис, комікси, виховує двох дітей і терпіти не може людей, які дають їй поради.

Основні проблеми, які порушує у своїй творчості А.Гавальда?

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Лілія

  Дякую.дуже допомогли

  Відповіcти
 2. Анна

  говальда

  Відповіcти
 3. Vitalik

  Дякую. Цікава біографія. Мені дуже сподобалась новелла Анни Гавальди- “35 кіло надії”

  Відповіcти