Антоніо Вівальді біографія скорочено

Композитори

Антоніо Вівальді коротка біографія викладена в цій статті.

Антоніо Вівальді біографія скорочено

Антоніо Лучо Вівальді – італійський композитор, скрипаль-віртуоз, педагог, диригент, католицький священик.

Народився 4 березня 1678 року в Венеції. Грати на скрипці його навчив батько, і вже з 11 років він міг замінювати батька в капелі собору Св.Марка.

Але крім занять музики Вівальді хотыв стати священнослужителем. Він був висвячений в 1704 р. Але через слабке здоров’я, через деякий час, він залишив свої обов’язки священика, але сан з себе не зняв.

У 1705 р він опублікував 12 сонат, а в 1706 – відбувся перший виступ Вівальді в палаці посольства Франції.

Антоніо Вівальді цікаві факти

У 1709  Вівальді представили монарху Данії, Фредеріку IV. Композитор присвятив йому 12 сонат, написаних для скрипки.

Починав Вівальді як оперний композитор. У 1713 він написав твір “Оттон на віллі”. Через рік була створена нова опера, “Уявний безумець”. Вона була заснована на поемі Л. Аріосто, “Шалений Роланд”.

Вівальді став популярний у Венеції, у нього з’явилися учні. Також композитор активно співпрацював з театром, звідки регулярно надходила велика кількість замовлень.

З плином часу ім’я музиканта стало відоме за межами Венеції. У 1718 у Флоренції була поставлена ​​його опера “Скандерберг”. Незабаром він став капельмейстером при дворі князя Ф. Гессен-Дармштадта. Тут він познайомився з А. Жиро (оперна співачка), яка стала ученицею композитора.

У 1725 був виданий цикл його творів “Спокуса гармонії і інвенції”. Він включив в себе концерти “Пори року”.

Найбільший внесок Вівальді вніс в розвиток оркестрово-ансамблевого концерту.

Після зустрічі з імператором Карлом VI Вівальді переїхав до Відня в 1740 році, сподіваючись на просування по службі. Однак імператор помер незабаром після прибуття Вівальді, а сам композитор в липні 1741 р. Поховали його на цвинтарі для жебраків.

Оцініть статтю
Додати коментар