Бабин Яр цікаві факти про урочище Ви дізнаєтесь з цієї статті.
Цікаві факти про Бабин Яр
Бабин Яр – це урочище в північно–західній частині міста Київ. Вперше під такою назвою воно згадується в 1401 році, коли власниця корчми, що знаходилась на території урочища, продала ці землі домініканському монастирю.
Бабин Яр вважається місцем масових розстрілів населення німецькими окупантами в 1941 році, розстрілів ворогів народу владою НКВС та місцем поховань жертв Голодомору 1933 року.
На початку ХХ ст. дана місцевість називалась Київською Швейцарією і тут навіть ходив трамвай.
Саме в місцевості Бабиного Яру знаходиться найдревніша Кирилівська церква ХІІ ст.
Поруч з урочищем знаходилась велика залізнична товарна станція «Лук’янівка». До початку Другої Світової війни Бабин Яр використовували як звалище, де спалювали сміття. За рік до закінчення війни звідси добували піщаники для цегельних заводів.
Cьогодні біля Жидівського цвинтаря збудовано телецентр, а у верхній частині урочища працює станція метро «Дорогожичі».
На території урочища Бабин Яр встановлено 25 пам’ятних знаків.
У мистецтві також згадується про Бабин Яр. Дмитро Клебанов, український композитор єврейського походження написав Симфонію №1, яку присвятив подіям, що трапились в урочищі.
В Ізраїлі встановлено пам’ятний знак, який вшановує пам’ять загиблих євреїв у Бабиному Яру.
У 1941–1943 роках у Бабиному Яру розстріляно 621 члена ОУН, серед них і відому українську поетесу Олену Телігу разом із чоловіком.
У різних джерелах є різні цифри загальної кількості знищених у Бабиному Яру — приблизно від 70 тисяч до 200 тисяч осіб. У 1946 році на Нюрнберзькому процесі наводилася оцінка близько 100 тисяч осіб, згідно з висновками спеціальної державної комісії для розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Бабин Яр.