Бетховен: цікаві факти

бетховен цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Цікаві факти з життя Бетховена і про його творчість розширять ваші знання про відомого композитора, про його дитинство, захоплення.

Людвіг ван Бетховен (16 грудня 1770р. – 26 березень 1827р.) – німецький композитор і піаніст, представник «віденської класичної школи». За своє життя Бетховен створив 722 музичні твори. Він створював музику 45 років.

Цікаві факти про Бетховена

1. Відомий композитор був найстаршою дитиною, його батько працював співаком у придворній капелі (тенор), а мати шеф-кухарем при королівському дворі. Крім Людвіга в сім’ї ще росло семеро дітей.

2. З малого віку батько навчав його грі на скрипці і клавесині, хотів зробити з маленького Людвіга другого Моцарта. Він змушував сина тренуватися день і ніч, щоб досягти такого ж рівня геніальності. У 1780 році в Бонн приїхав Крістіан Готлоб Нефе, органіст і композитор. Він і став справжнім учителем Бетховена. Через бідність Людвіг кинув школу, але самостійно вивчив латинь, французьку та італійську.

Свою першу композицію Бетховен написав у 12 років.

У 20 років Бетховен переїхав до Відня та почав брати уроки у Гайдна, якого часто називають батьком симфонії.

3. Бетховен завжди відрізнявся від тих людей, які його оточували. Дами та кавалери з вищого світу були охайно одягнені, причесані, і доглянуті, Людвіг же ніколи не приділяв уваги зовнішньому вигляду. Також він відрізнявся своєю різкістю, але його друзі завжди були впевнені в його доброті. Одного разу, під час виступу перед публікою, один з гостей почав розмовляти з невідомою для нього дамою, помітивши це Бетховен сказав: «Я не буду грати, так як тут є свині!».

4. У 1796 році Бетховен починає втрачати слух, йому було тільки 26. У нього розвивається отит – запалення внутрішнього вуха, що приводить до дзвону у вухах. За порадою лікарів він надовго усамітнюється в маленькому містечку Хайлігенштадт. Однак спокій і тиша не поліпшують його самопочуття. Бетховен починає розуміти, що глухота невиліковна. Через глухоту Бетховен рідко виходить з дому, втрачає звукове сприйняття. Він стає похмурий, замкнутий. Саме в ці роки композитор один за іншим створює свої найвідоміші твори. До 46 років він повністю оглух.

цікаві факти про бетховена5. Перед тим, як почати роботу і написати черговий витвір, Бетховен брав величезний таз з крижаною водою і занурював туди свою голову. Незрозуміло, чи допомагало це йому, можливо свого часу він просто зробив це своєю звичкою, яка тривала до кінця життя.

6. Бетховен не міг множити цифри, це йому просто не вдавалося, як би він не старався. Але дивна річ, він обожнював варити собі каву тільки з 64 зерен.

7. Одного разу прогулюючись з Гете йому зустрілася свита імператриці, на подив усім, Бетховен не став кланятися, як це зробили всі оточуючі. Він просто злегка доторкнувся до свого капелюха, проходячи мимо.

8. У 1824 році Бетховен виконав дев’яту симфонію. Публіка влаштувала композитору овацію. Відомо, що Бетховен стояв спиною до залу і нічого не чув, тоді одна зі співачок взяла його за руку і повернула обличчям до слухачів. Люди махали хустками, капелюхами, руками, вітаючи композитора. Овація тривала так довго, що присутні там поліцейські чиновники зажадали її припинення. Подібні вітання допускалися тільки по відношенню до особи імператора.

Людвіг ван Бетховен ненавидів давати уроки фортепіано. Він робив винятки для справді талановитих студентів або привабливих молодих жінок будь-якого рівня таланту.

9. Бетховен помер 26 березня 1827 року. Понад двадцять тисяч чоловік йшли за його Бетховен: цікаві фактитруною. Під час похорону була виконана улюблена заупокійна меса Бетховена Реквієм до-мінор Луїджі Керубіні

10. У 2007 році Крістіан Рейтер, віденський експерт судової медицини, дослідивши волосся Бетховена, що збереглося, дійшов висновку, що в організмі композитора вміст свинцю перевищував допустиму норму, що могло стати причиною смерті. По його припущеннях, лікар Бетховена Андреас Ваврух регулярно протикав хворому черево, а на рану, що утворювалась, накладав примочки зі свинцю.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. MM2

    Дякую, дуже допомогли! Та й читати дуже цікаво!

    Відповіcти
  2. Загнибіда Антоніна

    Дякую дуже помогли заробити оцінку і дуже прикрасно читати про Бетховена♥️

    Відповіcти
  3. ну типа кринж

    дякую виправив оцінку

    Відповіcти