Моцарт біографія скорочено

моцарт біографія цікаві факти Мистецтво

Біографія Моцарта українською мовою скорочено викладена в цій статті.

Моцарт біографія коротко

Майбутный композитор, Вольфганг Амадей Моцарт, народився 27 січня 1756 року в Зальцбурзі і був хрещений на другий день життя в соборі святого Руперта.

Схильність до музики проявилася у Моцарта в ранньому дитинстві, йому було приблизно три роки. Його батько Леопольд – один з провідних європейських музичних педагогів того часу. Він навчив сина основам гри на клавесині, скрипці і органі.

У 1762 році батько забирає сина і дочку Анну з собою в артистичну подорож по Європі. Тоді ж Вольфганг написав свій перший твір. Всі захоплювалися його талантом. У 1763 році в Парижі було видано перші сонати Моцарта для клавесина і скрипки. Проживаючи в Зальцбурзі і Відні з 1766 по 1769 рік, він вивчав творчість Генделя, Дуранте та інших великих композиторів.

З 1770 по 1774 рік Моцарт жив в Італії. У 1771 і 1772 роках в Мілані з великим успіхом пройшли опери Моцарта «Мітрідат, цар Понтійський» і «Лючио Сулла». До сімнадцятиліття композитора, серед його творів вже нараховувалися 4 опери, кілька духовних віршів, 13 симфоній, 24 сонати і безліч дрібних композицій.

У 1775-1780 він написав 6 клавірних сонат, концерт для флейти та арфи, симфонію №31, названу Паризької, Кілька духовних хорів і 12 балетних номерів. В цей же час помирає його мати.

У 1779 році композитор отримує місце придворного органіста в Зальцбурзі. 26 січня 1781 року зі величезним успіхом була поставлена опера «Ідоменей», з якої почалася реформа лірико-драматичного мистецтва. Опера «Викрадення із сералю» була написана в 1782 році і широко поширилася в Німеччині. Моцарт написав її під час романтичних відносин з Констанцою Вебер, що стала його дружиною.

Моцарт був небагатий, незважаючи на успіх його творчості. Він залишив місце органіста в Зальцбурзі і для забезпечення сім’ї повинен був давати уроки, складати контрданси, вальси, грати на віденських вечорах аристократії. Він не закінчив опери «L’ОСА дель Каїр» і «Обдурений наречений».

Моцарт біографія скороченоЗ 1786 року розпочинається дуже плідна діяльність композитора, що стала причиною розладу його здоров’я. Оперу «Весілля Фігаро» він написав всього за 6 тижнів і відразу ж після її написання приступив до роботи над оперою «Дон Жуан», що мала ще більший успіх в Празі в 1787 році.

Однак у Відні до його творчості ставилися помітно прохолодніше. Як придворному композитору, йому платили всього 800 флоринів, але він не хотів залишати Відень і, коли його запросили до Берліна, він все ж відмовився.

Деякі дослідники життя Моцарта думають, що ніхто не пропонував місце при прусському дворі композитора, а Фрідріх Вільгельм II просто замовив 6 фортепіанних сонат для своєї дочки і 6 струнних квартетів для себе самого. Моцарт, не бажаючи визнати, що його поїздка в Пруссію не вдалася, вдавав, ніби його запрошували на службу, і він відмовився.

У 1790 році Йосип II вмирає, і Моцарт виявляється в безвихідному становищі. Він вирішує виїхати в артистичну подорож. У травні 1791 року композитор надходить на неоплачувану посаду асистента капельмейстера Кафедрального собору Святого Стефана, сподіваючись зайняти місце капельмейстера після смерті Леопольда Хофмана, який все-таки пережив Моцарта.

Будучи містиком, Вольфганг багато працював для церкви. Історія написання «Реквієму» Моцарта досить цікава. Одного разу композитора відвідує таємничий незнайомець в чорному і замовляє йому «Реквієм». Як потім виявилося, цим незнайомцем був посланець графа Франца фон Вальзегг-Штуппаха, який хотів видати твір за свій. Граф був музичним дилетантом, він любив виконувати в своєму палаці чужі твори під виглядом своїх, а реквієм вирішив відслужити по покійній дружині. Моцарт працює над твором, але погані передчуття не залишають його. Йому здається, що він пише цей реквієм для себе. Доробив «Реквієм» його учень Франц Ксавер Зюсмайер, який прийняв раніше участь в роботі над оперою «Милосердя Тита».

Моцарт помер 5 грудня 1791 року. До сих пір ніхто не знає, що послужило причиною смерті композитора.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Злата

  Дякую за інформацію про Моцарта

  Відповіcти
 2. Олена

  Було цікаво

  Відповіcти
 3. пт здох

  хз шо сказать, слава Україні

  Відповіcти