Франц Шуберт цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Чи знаєте ви щось цікаве про Шуберта? Цікаві факти про життя Шуберта ви дізнаєтеся в цій статті.

Франц Шуберт цікаві факти

Франц Петер Шуберт (31 січня 1797р. – 19 листопада 1828р., Відень) – австрійський композитор, один з основоположників романтизму в музиці.

Життя Шуберта було важким і безрадісним, повним поневірянь і всіляких страждань. Воно обірвалося у молодому віці – в 32 роки, саме в той час, коли композитор ще міг творити і радувати світ своїми творами.

У навчанні Шуберту важко давалися математика та латинь.

Якийсь час він працював учителем.

За 32 роки Шуберт написав більш 1000 творів, з них 8 симфоній, понад 20 фортепіанних сонат (серед них є і незавершені), більш 600 пісень для фортепіанно, 6 мес і більш 160 вокальних ансамблів.

До своїх 19 років число пісень, написаних Шубертом, перевищувало 250, крім того було декілька симфоній і безліч інших творів. За кількістю творів Шуберта досить часто порівнюють з Моцартом.

Єдиний концерт Шуберта був організований у Відні в 1828 році. Успіх композитора був приголомшений, але публіка швидко забула його. У них був інший кумир – Нікколо Паганіні. Виручка з концерту була настільки мізерна, що Шуберт зміг купити на неї тільки рояль.

Фантазія для чотирьох рук фа мінор вважається одним з найбільш популярних творів генія. Він присвятив його графині Кароліні Естерхазі за 9 місяців до своєї кончини. З 12 до 22 років Кароліна була його ученицею і музою.

Композитор помер у 32 роки від черевного тифу.

Похований Шуберт поруч зі своїм кумиром – Бетховеном. На їхніх могилах встановлені пам’ятники геніям австрійської музики.

Тривалий час після його смерті не вдавалося зібрати рукописи воєдино. Деякі з них були загублені, на жаль, назавжди, інші ж знаходилися у численних друзів і родичів автора. Величезна частина його творів почала публікуватися лише наприкінці минулого століття.

Оцініть статтю
Додати коментар