Які групи безхребетних тварин існують, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Безхребетні тварини
На початку ХІХ століття біолог Ламарк розділив всіх тварин на планеті на 2 групи -хребетних і безхребетних.
Безхребетні тварини – це ті тварини, які не мають хребта і внутрішнього скелета. До безхребетних тварин відносяться найпростіші організми – комахи, корали, губки, медузи, раки і краби, молюски, морські їжаки і морські зірки.
Безхребетні тварини приклади
Сьогодні безхребетні тварини представляють собою найчисленнішу і різноманітну групу тварин. Вона нараховує тисячі видів, і кожен рік систематизують все нових представників. Найбільш велика група безхребетних, які мешкають у водоймах – п’явки, губки і молюски.
Найбільші систематичні групи:
- найпростіші
- губки
- кишковопорожнинні
- нижчі черв’яки
- молюски
- членистоногі
- голкошкірі
Тип молюсків представляють равлики, головоногі (восьминоги, каракатиці і кальмари) або двостулкові. Тварини живуть в морських водах, в прісних водоймах, на суші. У молюсків тіло оповите захисною шкірною складкою. А ось відмінна риса равликів – це спіральна раковина, хоча вона є не у всіх тварин. Найпоширеніші види – мідія, літторіна, трубач, рапан, нептунія, тридакна. До речі, молюски вживаються в їжу і навіть вважаються делікатесом. Їх розводять для отримання перлів.
Також до безхребетних тварин відносяться і черв’яки – круглі, війчасті, кільчасті і плоскі. Вони живуть в будь-яких водоймах, вологому грунті. Деякі з них є паразитами і представляють для людини велику небезпеку (особливо бичачий солітер, ехінокок).
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, хто є представником безхребетних тварин.