Розповідь про птаха стриж. Цікаві факти

Розповідь про птаха стриж Зоологія

Розповідь про стрижів на українській мові допоможе дізнатися про цих птахів цікаву інформацію. Цікаві факти про серпокрильця доповнять реферат.

 Розповідь про птаха стриж

Серпокри́лець або Стриж чорний – невеликий птах із родини Серпокрильцевих. В повітрі стриж знаходиться набагато довше, ніж на землі. Тривалий час навіть існувала легенда, що птах зовсім не сідає на тверду поверхню.

У повітрі вони знаходяться в середньому до 18 годин на день.

Де живуть стрижі?

Стрижі мають широкий ареал поширення. Вони мешкають всюди в Європі і Азії, окрім зони тундри. Птахів не зустрінеш в Південній Америці. Ті, які населяють південні широти, є перелітними видами. Представники субтропіків і тропіків ведуть осілий спосіб життя. А ось мешканці гір і рівнин люблять селитися на відкритих ландшафтах.

З настанням осінніх холодів пернаті летять зимувати в Південну Африку. Вони долають понад 10 тисяч км.

Стриж: опис птаха

Стрижі представляють собою невеликих птахів, які відрізняються щільною статурою і великою, ущільненою головою.

Серпокрилець чорний має довжину тіла 16—18 см, крила — 15—18 см. Розмах крил стрижа – 40 см, вага — 35—50 г.

Їх короткий і широкий дзьоб характерно сплюснутий зверху вниз. Великий розріз рота заходить за очі стрижа, які захищені короткими щільними пір’їнками. Деякі види мають щось схоже на кіль, що нависає на очі.

Коли птах у польоті, то його довгі і загострені крила шаблеподібно згинаються. Хвіст короткий і вирізаний на кінці.

Примітно, що стрижі мають слабкі і маленькі ноги. Птахи зовсім не пристосовані до ходіння по землі. Кожна лапка має по 4 пальці, які спрямовані тільки вперед. Зустрічаються також види з одним спрямованим вперед пальцем. Кожен з них «оснащений» гострими і вигнутими пазурами.

Язик у птахів короткий, трикутної форми. Численні слинні залози, розташовані в роті, під час будівництва гнізда виділяють особливий клейкий секрет.

Стрижі практично все роблять в повітрі: п’ють, годуються, спаровуються, збирають матеріал для гнізда. Все їхнє життя проходить в повітрі. Коли приходить період облаштовувати гнізда, то для цього ідеально підходять нори, дупла, ущелини і навіть людські споруди. Пташенята з’являються сліпими і голими. Тільки у тих птахів, які будують гнізда на відкритій місцевості, вилуплюються пташенята з ембріональним густим пухом білого кольору.

Чим харчуються стрижі?

Харчуються ці пернаті комахами і павуками. Під час полювання стриж ширяє в небі, широко розкриває дзьоб, і немов пилосос засмоктує в себе здобич.

Дорослі представники можуть довго обходитися без їжі, навіть втрата ваги до 39% від маси їх тіла, не шкодить їх здоров’ю.

Серпокрилець: цікаві факти

У польоті стрижі розвивають швидкість до 170 км / год. Це справжні чемпіони серед птахів.

Вони не вміють плавати і ходити.

Для того щоб піднятися в повітря стрижу, потрібно знайти височину або трамплін.

Стрижі навіть можуть спати в польоті по пару годин, іноді тільки помахуючи крильцями.

З їхніх гнізд варять справжній делікатес – суп, який вживається в їжу.

Чорний стриж може полетіти за кормом для потомства 400 км і в той же день повернутися назад.

Цю розповідь про птаха стриж можна розповідати дітям молодших класів та навіть старшим, адже багато інформації є пінавальною.

Оцініть статтю
Додати коментар