“Буба” характеристика героїв – Буби, дідуся, матері та батька, однокласників та інших допоможе зрозуміти внутрішній світ та розкрити образи героїв.
“Буба” головні герої
- Дівчина Буба – Агнешка, – головна героїня роману.
- Марися – матір Буби,
- Павло – батько Буби,
- Генрик – дідусь Буби,
- сестра Олька,
- подруга Агата,
- домогосподарка Барташова,
- подружжя Манчаків.
“Буба” характеристика героїв
Буба – 16-річна дівчина. Вона старанно вчить уроки, чемна, слухняна, має зразкового бой-френда, переймається клопотами сестри, виграє на чемпіонаті з бриджу. Буба переживає за азартного дідуся, за непрактичного батька і маму-авантюристку, близьку подругу Агату і сестру Ольгу та продовжує любити їх попри всі витівки.
«Вона не була ані дуже вродливою, ані негарною. Не була й надто високою, хоча низенькою її теж не назвеш. Можна було б сказати, що вона товста, проте гладкою вона також не здавалася»
«Я намагалася позбавитися почуття ревнощів, і розчарування. Тому медитую. Це дає можливість відсторонитися від справ, на які я однаково не можу вплинути».
Характеристика мами Буби
Мама Буби, авторка «провальних» романів, постійно впадає в певні крайнощі. То вона невпинно пише, то вдягається по-підлітковому й фанатично займається фітнесом, то намагається помолодшати, то переймається модними релігійними віяннями. Мати нагадує Бубі інфантильне наївне дівчисько. Матір зовсім не цікавиться життям доньки, навіть не знає, у якому ліцеї дівчина навчається.
«Не вперше мати в присутності доньки розмовляла сама із собою, своїм тілом, колготами й пурпуровим светриком. Але вони настільки рідко зустрічалися вдома, що дівчина була вдячна їй навіть за постать у дзеркалі, яка час від часу зупиняла погляд на доньці, очікуючи схвалення в таких важливих справах, як колір шарфика, котрий мати саме приміряла»
Характеристика батька Буби
Батько Павло – телеведучий. Він не здатен сам вибрати собі одяг на роботу Бубу він помічає частіше, але здебільшого їхні розмови короткотривалі.
Дідусь Генрик
Дід Генрик здатен не тільки підтримати Бубу в тяжкі хвилини, а й вирішити в родині будь-яку ситуацію завдяки гумору та здоровому глузду. На ділі він завжди виявляється найближчим Бубиним другом, який здатен оцінити й переосмислити будь-яку складну ситуацію.
«Знай, я люблю тебе в десять разів більше, ніж твою матір, і в сто разів – ніж сестру»
Характеристика Барташової
Характеристика однокласників Буби
Адась – перше кохання і «нещастя» Буби. Нездатний відрізнити справжніх почуттів від легковажних захоплень. Не вміє цінувати почуття Буби. Особливо не переймається навчанням. Не завжди прагне зрозуміти однокласників.
«Нарешті те, що Адась, той самий, з яким Буба знайома з дитсадочка і якого любить, почав зустрічатися з Йолькою. І що він навіть не подумав піти з Бубою на «Міс Сайгон», хоча в неї були два квитки».
Йолька – легковажна красуня, зайнята своєю зовнішністю. Не обтяжена особливим інтелектом. Запустила навчання. Прагне особливої уваги. Її захоплення порожні і несерйозні. Йолька сміялася над Бубою, використовувала її в своїх цілях, підставляла на уроках, ображала через її уподобання до солодкого.
Агата – дівчина, яка чудово розуміє, що такі сімейні проблеми, адже її мати зраджує батькові, той випиває і б’є доньку. Вона не може переодягнутися на фізкультуру, оскільки боїться, що побачать сліди побоїв. Уміє бути справжнім другом.«По Бубі видно, що вона любить сирник, – не втрималася від злостивого зауваження Йолька.– А по мені видно, що я люблю Бубу. І любитиму навіть тоді, коли вона поглинатиме тонну сирника щодня. З родзинками, – закінчив Мілош, позбавляючи Йольку будь-яких ілюзій»
Мілош – однокласник, який серйозно захоплюється орнітологією. Здатний на співчуття і підтримку. Завжди виявляється поруч з Бубою, коли потрібно. Без слів розуміє друзів. Робить усе по-справжньому, а не напоказ.