Барбара Космовська біографія

барбара космовська біографія Письменники

Барбара Космовська коротка біографія на українській мові розповість про життя та творчість авторки книг для підлітків та дітей.

Барбара Космовська біографія скорочено

Барбара Космовська – сучасна польська поетеса і письменниця.

Народилася 24 січня 1958 року в місті Бітова Поморського Воєводства в Польщі. Писати вірші почала, будучи ученицею ліцею. Можливо, тому в якості майбутньої професії вибрала польську мову і літературу, вступивши на філологічний факультет Гданського Університету. В студентські роки брала участь в різних поетичних конкурсах та неодноразово вигравала престижні міжнародні літературні призи.

Деякий час викладала польську мову і літературу в одній із середніх шкіл рідного міста. Трохи пізніше вступила до аспірантури і в 1999 році отримала ступінь кандидата наук, захистивши дисертацію по творчості З. Урбановського. Примітно те, що і ця розробка була відзначена спеціальним дипломом «За кращу роботу».

У 2000 року випущений перший роман “Голодна кішка”. У 2001 вийшов роман «Приватна територія», 2002 «Провінція», «Гобелен» та «Буба». У 2003 «Вгору по річці», 2004 «Блакитний автобус», у 2005 — книга «Думчики». Автор романів «Пушка» та «Буба — картковий сезон».

У 2007 році письменниця опублікувала повість “Позолочена рибка”. Цей твір став  Книгою Року у Польщі, а Космовська отримала першу премію на Літературному конкурсі ім. Астрід Ліндгрен. Книжка ввійшла до шкільної програми із зарубіжної літератури за 9-ий клас.

Пізніше були написані такі твори:

 • 2008 — Hermańce (Германьці)
 • 2008 — Puszka (Бляшанка)
 • 2011 — Samotni.pl (Самотні)
 • 2011 — «Українка» (твір для дорослих читачів)

В даний час Барбара Космовская читає лекції на кафедрі історії літератури при Поморській Академії міста Слупськ, там же займає посаду Доцента. Крім цього працює над вивченням питань позитивізму в галузі дитячої та молодіжної літератури, друкується в журналі «Гулівер» і є депутатом Бітовської Міськради.

Барбара Космовська є авторкою радіоспектаклів для дітей і юнацтва.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Катя

  Хронологічна таблиця потрібна зараз будь ласка

  Відповіcти
 2. Ксенія Лисицька

  У даті народження письменниці є помилка.Вона народилася 24 січня 1958 року.Прошу звернути увагу

  Відповіcти
 3. -.-

  эм… там и написано что 1958? где ошибка?

  Відповіcти
  1. Тінь

   Там була помилка, подивись коли він написав коментар

   Відповіcти
   1. саня

    Пройшло 3 роки…

    Відповіcти
    1. Остап

     +1 рік

     Відповіcти