Чарльз Беббідж біографія

Математики

Чарльз Беббідж біографія українською мовою викладена в цій статті.

Чарльз Беббідж – англійський математик і економіст, винахідник першої обчислювальної машини з програмним управлінням,

Чарльз Беббідж біографія скорочено

Чарльз Беббідж народився 26 грудня 1791 в Лондоні в родині банкіра. У дитинстві у Чарльза було дуже слабке здоров’я. У 8 років його відправили в приватну школу в Альфінгтоні на виховання священику. На той момент його батько вже був досить забезпечений, щоб дозволити навчання Чарльза в приватній школі. Бенджамін Беббідж попросив священика не давати Чарльзу сильних навчальних навантажень через слабке здоров’я.

Після школи в Альфінгтоні Чарльз був відправлений в академію в Енфілді, де по суті і почалося його справжнє навчання. Саме там Беббідж почав проявляти інтерес до математики, чому посприяла велика бібліотека в академії.
Після навчання в академії Беббідж навчався у двох репетиторів. Перший був священиком, який жив біля Кембриджа. За словами Чарльза, священик не дав би йому тих знань, який він міг отримати, навчаючись у більш досвідченого репетитора. Після священика у Беббіджа був репетитор з Оксфорда. Він зміг дати Беббіджу основні класичні знання, достатні для вступу в коледж.

У 1810 році Беббідж вступив у Трініті-коледж в Кембриджі. Однак основам математики він навчався самостійно по книжках. Він ретельно вивчав праці Ньютона, Лейбніца, Лагранжа, Лакруа, Ейлера та інших математиків академій Санкт-Петербурга, Берліна і Парижа. Беббідж дуже швидко обігнав своїх викладачів за знаннями і був сильно розчарований рівнем викладання математики в Кембриджі. Більш того, він зауважив, що Британія в цілому помітно відстала від континентальних країн за рівнем математичної підготовки.

У зв’язку з цим він вирішив створити суспільство, метою якого було внесення сучасної європейської математики в Кембриджський університет. У 1812 році Чарльз Беббідж, його друзі, Джон Гершель і Джордж Пікок і ще кілька молодих математиків заснували «Аналітичне суспільство». Вони стали проводити збори. Обговорювати різні питання, пов’язані з математикою. Почали публікувати свої праці. Наприклад, в 1816 році вони опублікували переведений ними англійською мовою «Трактат по диференціальному і інтегральному численню» французького математика Лакруа, а в 1820 році опублікували два томи прикладів, які доповнюють цей трактат. Аналітичне суспільство своєю активністю ініціювало реформу математичної освіти спочатку в Кембриджі, а потім і в інших університетах Британії.

У 1812 році Беббідж перейшов до коледжу Св. Петра (Peterhouse), а в 1814 році він отримав ступінь бакалавра.

У 1816 році він став членом Королівського Товариства Лондона. На той час він написав кілька великих наукових статей в різних математичних дисциплінах. У 1820 році він став членом Королівського товариства Единбурга і Королівського астрономічного товариства. У 1827 році він поховав батька, дружину і двох дітей. У 1827 році він став професором математичних наук в Кембриджі і займав цей пост протягом 12 років. Після того, як він покинув цей пост, він більшу частину свого часу присвятив справі його життя – розробці обчислювальних машин.

Останні роки життя Беббідж присвятив філософії і політичній економії.

Чарльз Беббідж помер у віці 79 років 18 жовтня 1871 року.

Оцініть статтю
Додати коментар