Михайло Остроградський біографія та цікаві факти

Математики

Михайло Остроградський біографія та цікаві факти з життя відомого математика викладена в цій статті.

Михайло Остроградський коротка біографія

Михайло Васильович Остроградський народився 12 (24) вересня 1801 в селі Пашенна (Полтавської губернії) в сім’ї поміщика. У дитинстві був надзвичайно допитливий, хоча не виявляв тяги до навчання.

Початкову освіту отримав в пансіоні при Полтавській гімназії, де директором був І. П. Котляревський – відомий український поет.

Закінчив курс математичного факультету в Харківському університеті; потім відвідував в Парижі лекції в Сорбонні і в College de France. Тут він звернув на себе увагу знаменитих математиків Лалласа, Фур’є, Ампера, Пуассона, Коші.

1823: запрошений в якості професора в коледж Генріха IV.

У 1826 він представив інституту мемуари: “Sur la propagation des ondes dans un basin” надруковані в 1832  в томі III “Memoires presenteen par divers savants”. Найбільш відомі його праці з теорії певних інтегралів; йому належить, наприклад, висновок вираження для варіації кратного інтеграла.

1827: повернувся на батьківщину з французьким дипломом і з заслуженою репутацією талановитого вченого. Спочатку він викладав в Головному Інженерному училищі Російської імперії та Інституті Корпусу інженерів шляхів сполучення.

1830: обраний екстраординарним академіком Петербурзької Академії наук. Пізніше, завдяки видатним науковим заслугам, М. В. Остроградський був обраний членом-кореспондентом Паризької Академії наук, членом Американської, Римської та інших академій і наукових товариств. Почесний член Московського університету (1844).

1 січня 1862 року в Полтаві Остроградський помер.

Михайло Остроградський цікаві факти

У коло його інтересів входили і основні питання механіки, і теорія чисел, і балістика, і алгебра, і небесна механіка, і математичний аналіз, і математична фізика.

Остроградський був високого зросту, повний, мав гучний голос.

М. В. Остроградський був одноокий. Це сталося через необережне поводження Остроградського з фосфорним сірником під час другої поїздки в Париж.

В кінці життя Остроградський цікавився спіритизмом.

Остроградський любив рідну мову, рідну літературу, добре знав і високо цінував творчість Тараса Григоровича Шевченка, з яким був знайомий і знаходився в добрих відносинах, багато творів якого читав напам’ять.

Вчений мав хорошу пам’ять, пам’ятав багато літературних та історичних творів, прочитаних навіть в ранній юності; знав напам’ять багато віршів.

Остроградський любив бути на людях і коли бував у себе в селі, то часто або сам їздив в гості, або приймав гостей. У суспільстві він був цікавим і дотепним співрозмовником.

У 1831 році Остроградський одружився на Марії Василівні Купфер. У них було 3 дітей: син і дві дочки. Остроградський любив грати зі своїми дітьми і з дітьми брата.

Оцініть статтю
Додати коментар