Ада Лавлейс біографія та цікаві факти

Математики

Ада Лавлейс біографія та цікаві факти з життя першої жінки-програміста і математика викладені в цій статті.

Ада Лавлейс коротка біографія

Перша леді програмування народилася 10 січня 1815 року в сім’ї Аннабелли і Джорджа Гордона Байронів. Але, великий англійський поет залишив сім’ю коли дівчинці було всього 2 місяці, і більше не бачив її. Мати дала їй чудову освіту, найнявши для дочки вчителів – відомого математика Огастеса де Моргана, Мері Сомервилль і П’єра-Симона Лапласа. Дівчинка перейняла любов до математики від матері. У 17-річному віці вона стала виїжджати в світ і 5 червня 1833 року познайомилася з ученим Чарльзом Беббіджем.

У 1835 році Ада вийшла заміж за лорда Кінга, який був старший за неї на 10 років. Згодом лорд отримав посаду Лавлейс. Чоловік не був проти її наукової діяльності та дружби з Чарльзом Беббіджем. Останній бачив у ній свою дочку, а її математичні здібності вражали вченого. У 1836 році у подружжя Лавлейс з’явився син, через 2 роки – донька, і, нарешті, в 1839 році народився ще один син. Після народження третьої дитини, Ада попросили Беббіджа підшукати їй посаду вчителя математики. А в 1841 році вона захопилася вивченням машини вченого, також захопившись ідеєю її втілення в життя. Двоє великих математиків свого часу почали співпрацювати один з одним, що дало бажаний результат. У 1842 році було опубліковано статтю Менабреа. Ада стала її перекладати. Кожен переведений абзац вона відправляла Беббіджу, він робив свої зауваження і відсилав назад. Переклад графиня закінчила 6 липня 1843 року.

Центральне місце її роботи – складання системи обчислення чисел Бернуллі. У своїх коментарях до статті вона привела перші в світі три обчислювальні програми, які вона склала для пристрою Беббіджа. Найпростішою з них була програма для вирішення двох алгебраїчних лінійних рівнянь з невідомими. Друга система обчислювала значення тригонометричної функції. Лавлейс для неї ввела фундаментальну конструкцію структурного програмування – цикл. Третя її програма призначалася для обчислення чисел Бернуллі з використанням рекурентних вкладених циклів.

У 1844 році Ада Лавлейс перша леді програмування захопилася грою на скачках. Більш того, вона і сама відмінно трималася в сідлі і любила коней.

У 50-их роках Ада захворіла. А 27 листопада 1852 роки її не стало. Жінці не було і 37 років.

Ада Лавлейс цікаві факти

Ада Лавлейс була дочкою поета, англійського лорда Джорджа Гордона Байрона і Анни Ізабель. Він залишив сім’ю після її народження і помер, коли дівчинці було 8 років. Мати дівчинки, як згодом і сама Ада, дуже любила математику. Байрон навіть називав свою дружину «королевою паралелограмів».

У віці 12 років вона зібрала свій власний літальний апарат.

На згадку про цю талановиту жінку було розроблено універсальну мову програмування, названу в її честь. Збройні сили НАТО також використовують її.

Вміла грати на арфі і захоплювалася верховою їздою.

В дитинстві Ада тяжко захворіла, і три роки була прикута до ліжка. Але це не завадило їй займатися математикою.

Ада була маленького зросту, і Чарльз Беббідж називав її феєю.

Була одружена з Вільямом Кінгом, мала трьох дітей. Вела світський спосіб життя, приятелювала з Майклом Фарадеєм, Чарльзом Діккенсом та іншими відомими особистостями.

Померла у віці 36 років від онкологічного захворювання. Похована в сімейному склепі Байронів, поруч з батьком, який, як і вона, помер у віці 36 років

Ввела в вживання терміни «цикл» і «робоча ячейка», вважається першим програмістом в історії

Оцініть статтю
Додати коментар