Чого навчає казка «Говорюща риба»?

говорюща риба чого вчить Твори з укр. літ.

Чого мене навчила казка-притча «Говорюща риба»? Твір про повчальний зміст та мораль притчі “Говорюща риба” викладено нижче.

Чого нас навчає казка «Говорюща риба»?

Часом навіть серед рідних та близьких людей, відчуваєш себе самотнім. В такій ситуації важливо знайти когось, хто б зміг вислухати та підтримати. Така приреченість спостерігається у творі «Говорюща риба». Рибина, що народилась у звичайній родині не була прийнята ані сім’єю, ані суспільством.  Вона не така як всі, а таких не люблять. Приречена на самотність через свою особливість, вона мала надію, що все ж зможе знайти своє місце.

Рибина – справжній боєць, намагається не піддаватися впливу жорстокого світу, не зламатися під його тиском та зберігати свою індивідуальність. Тільки рибалка, який був протилежністю рибині, розумів її, вони доповнювали один одного, давали те, що не могли дати рідні. Дружина рибалки була дуже заклопотана, турбувалася про сім’ю, мала безліч обов’язків. Жінка часто  дорікала чоловікові.

Щоденні турботи, робота призводять до того, що люди не мають часу звернути увагу на своїх коханих та рідних, не мають спільних інтересів та віддаляються, не бажаючи їх сприймати такими, якими вони є: з недоліками, своїми бажаннями та секретами. Ще одну важливу проблему піднімає авторка: всі люди різні, поки вони намагаються принести в цей світ щось нове, доти й існують. Та коли асимілюватися зі світом, бути такими як усі, ми перетворюємося на «смажену рибу», яка нічим не відрізняється одне від одного. Зрадивши себе, намагаючись підлаштуватися під інших, щастя не віднайти, саме цю думку хоче до нас донести Емма Андієвська.

Тобто, казка “Говорюща риба” вчить, що кожна людина − це особистість, ніхто не може примушувати її зрікатись власної думки та права на самореалізацію. “Говорюща риба” вчить нас слухати інших. Рибалка знайшов собі чудового співрозмовника та друга, бо вмів слухати інших. Якби жінка рибалки послухала рибу, вона б не засмажила її.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Чого вчить казка “Говорюща риба”? Твір

Казка Емми Андієвської  має глибокий повчальний сенс. Вона навчає нас поважати інших, бути уважними до їх потреб, розуміти та співчувати іншим, а також допомагати іншим у складні часи.

Батьки балакучої рибини та рибна громада не розуміли головну героїню. Вони хотіли, щоб вона була така як всі.  Говорюща риба постійно шукала співрозмовника, але зустріла лише непорозуміння та відмову. Однак вона не здавалася і знайшла справжнього друга – рибалку.

Риба і рибалка підтримували один одного, ділилися радістю та турботами. Це показує нам значення дружби в житті. Кожному з нас потрібна людина, яка буде підтримувати та допомагати.

На жаль, жінка рибалки, яка була заклопотана домашніми справами, не зуміла розгледіти унікальність рибини і засмажила її. А чоловік так і не дізнався про трагічну долю своєї подруги.

Отже, ця казка навчає нас поважати чужу думку, цінувати друзів, вчитися чути та розуміти навіть ті думки, які суперечать нашим поглядам.

А як ти думаєш, чому вчить казка “Говорюща риба” читачів? Свою думку пиши у коментарях.
Тести до казки "Говорюща риба"
Тест "Говорюща риба" Емма Андієвська  допоможе перевірити ваші знання. Тестування з відповідями дозволить закріпити правильні відповіді в пам'яті.
Оцініть статтю
Додати коментар