Чого навчає казка «Мишка» Богдан Лепкий? Мораль твору

Чого навчає казка Мишка Богдан Лепкий? Твори з укр. літ.

Чого вчить мене казка «Мишка» Богдана Лепкого? Яка мораль казки “Мишка”? Твір по повчальний зміст казки твору допоможе виразити свої думки про те, що схвалює автор, а що засуджує.

Чого навчає казка «Мишка» Богдан Лепкий?

Цей твір Богдана Лепкого вчить нас не будувати своє щастя на горі інших, як це робили господарі дому у якому жила мишка.

«Кому війна, а кому мати рідна», вислів, який здавався абсурдним та нереальним, адже в час болю і страждань не думаєш про те, щоб збагатитися. Однак такої думки притримуються не всі. Коли одні віддають життя, здоров’я, живуть ідеєю рівності та свободи, інші безбожно збагачуються, не боячись нічого. На жаль, актуальність твору “Мишка” сьогодні є надзвичайною.

Казка для дорослих і дітей «Мишка» Богдана Лепкого описує жахи війни, проте не поле бою, кров чи поранення, а тил – місце, де мають всі згуртуватися та допомагати одне одному, аби вижити. Та бажання  наживи бере верх, тому одні сплять на грошах, а інші помирають в муках з голоду. Господар дому, де живе героїня твору думає про те, що може більше не бути такого шансу заробити грошей і війна скінчиться. Мишка, спостерігаючи за тим, які люди бувають ненажерливі, жорстокі та брехливі, відчуває сором за їх вчинки й вирішує вчинити правосуддя самостійно. 

Не задумуючись ні на хвилину, ризикуючи своїм життям та своїх дітей, вона чинить супротив. Маленька мишка являється зразком  незламності, щирості та гуманності, яка не властива деяким людям. Вона виховувала своїх дітей, турбувалася про них та хотіла, щоб ті виросли гідними, чесними та співчутливими. Готова покинути все: затишну і теплу хатину, можливість добре попоїсти, аби лиш не бачити людської ненажерливості.

Світ не зміниться, не стане кращим, негараздів не стане менше. Труднощі і проблеми, які з нами трапляються будуть завжди, головне у цьому морі перешкод та несправедливості залишатися людиною, не зламатися, що б там не було, допомагати одне одному та підтримувати. Мати чисту совість, а не товсті кишені.

 У чому полягає мораль казки Богдана Лепкого “Мишка”? У скупого і взимку снігу не випросиш. Багатому все мало.
Що засуджує мишка у своїх господарях? Героїня засуджує жадібність та брехню, скупість, ненажерливість, безсердечність.
Що змусило її покарати господарів будинку? Те, що вони пошкодували склянку молока для бідної жінки, хоча самі мали всього вдосталь.

Напишіть власний твір про те, чого навчив мене твір “Мишка” у коментарях, щоб поділитися своїми думками з іншими.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Богдан Лепкий "Мишка" тести з відповідями
Пройти тест до твору "Мишка" Богдана Лепкого варто, щоб зрозуміти наскільки добре ти розумієш тему та пам'ятаєш сюжет твору про справедливість.
Оцініть статтю
Додати коментар