Богдан Лепкий “Мишка” скорочено

лепкий мишка скорочено Скорочено твори

Богдан Лепкий “Мишка” скорочено варто прочитати кожному, адже автор дав можливість кожному побачити життя людей, їхні вчинки очима маленької сіренької мишки. 

Богдан Лепкий «Мишка» скорочено (аудіокнига)

Богдан Лепкий “Мишка” читати скорочено

В хаті, у нірці під ліжком жила маленька сіренька мишка. Вона боялася людей, тому вибігала з нірки, лише коли нікого не було в домі. Вона часто бігала у поле до своїх міських подруг. Її сестриці з міста були худі, голодні, миршаві, розповідали, що в люди голодують, а про мишей взагалі й говорити нічого.

Господар Мишки був багатий, його всі бояться. Одного разу він уполював двох велетенських кабанів. М’ясо закоптив і продавав, а гроші складав в скриню під ліжко. Покупці приїздили вночі, а хазяїн отримував гроші. Він був задоваолений, казав жінці, що війна допоможе їм збагатитися.

Якось мишка почула в хаті незнайомий голос і помітила жінку з міста, яка гірко плакала. Жінка благала дати їй молока для хворої дитини, а гроші обіцяла принести пізніше. Господиня відмовила, збрехавши, що в них нема чого пити.

Мишці стало соромно за жадібну жінку. Вона полегшено зітхнула, що хоч її діти спали, а то б навчилися брехати, як люди. Чому у світі так, що одні помирають голодною смертю, а інші папірці у ящиках ховають? Хіба ж папір важливіше за життя?

Вирішила мишка знищити гроші. Трудилася декілька днів. А господар саме вирішив, що гроші дарма лежати не мають. Він хотів купити свинок, вигодувати, продати й заробити більше грошей, бо коли ще наступна війна буде.

Чоловік поліз по гроші — а вони всі погризені. Він звинувачував жінку, бо вона не захотіла тримати кота, ложки молока пожаліла. Навіть з кулаками на неї кидався.

А мишка забрала дітей — і втекли в поле. Вона вважала, що там буде краще, ніж у такій хаті.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Давид

  клас

  Відповіcти
 2. Читатімус

  Якщо чесно, то дуже коротко! ну а так то нормально

  Відповіcти
 3. Мохорт Богдан

  Если честно,то очень коротко но смысл сохранен и этом спасибо:)

  Відповіcти