Чого навчає “Різдвяна пісня в прозі”?

Чого навчає Різдвяна пісня в прозі? Твори
Чого вчить “Різдвяна пісня в прозі” розуміє кожен, хто пам’ятає сюжет цієї повчальної історії.

Твір “Чого навчає “Різдвяна пісня в прозі”?

Цей твір вчить добра, милосердя, жертовності, любові до ближнього. Ця повість вчить нас бути добрими, цінувати родинні зв’язки, співчувати нещасним людям, допомагати ближнім, берегти традиції, не закриватися у “власному світі”, бути щедрим, займатися благодійністю.

Хоча би раз в житті кожен з нас задумувався: що є найважливішим для людини, що їй потрібно понад усе. Наступає певний момент коли людська свідомість переоцінює цінності та спонукає до змін, часом радикальних.

Саме такий рубікон перейшов Скрудж, головний герой повісті «Різдвяна пісня у прозі» за авторства англійського письменника Чарльза Діккенса. В його житті була одна мета – жага до збагачення, до збільшення статків. Жмикрута більше нічого не цікавило, жодні моральні цінності не турбували героя. Скруджу не були відомі такі почуття як радість, співчуття чи навіть любов. Тільки гроші панували у його всесвіті. Жмикрут цурався  навіть рідних людей. Проте одного разу сталось так, що Різдвяна ніч назавжди змінила світогляд, погляди та думки Скруджа.

Його життя поділилось на дві частини. Одна до зустрічі з так званими Духами Минулого, Теперішнього і Прийдешнього Різдва та після цього. Крім того, Скруджа відвідав дух його колишнього приятеля Марлея. Вони запропонували подорож у свій час, чим змінили чоловіка назавжди. І він не просто змінився, а оновився. Ебенезер нарешті побачив світ в яскравих, різнокольорових  тонах та засвітився жагою до життя. З ним сталось справжнє Різдвяне диво!

Мої враження від твору Різдвяна пісня в прозі досить неоднозначні. Я зраділа коли побачила зміни Ебенезера Скруджа і водночас замислилась про своє життя. Що і як правильно робити, щоб оточуючі раділи поруч зі мною та поважали мене. Ким я хочу стати та як не стати егоїсткою чи скнарою? Як пронести через все життя щедрість та чесність. Різдвяна пісня в прозі допомогла зрозуміти, що щирість в людських стосунках та моральні якості мають бути фундаментом життя. Варто пам’ятати про це, плекати та шанувати в собі вічне. Тому я всім із задоволенням раджу прочитати твір Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня у прозі» та замислитися над важливими речами. Я впевнена, що кожен хто прочитає цей повчальний твір захоче стати кращим.

Який сенс Різдва у Різдвяна пісня в прозі? Сенс Різдва, насамперед, полягає у духовному переродженні людини, творенні добра та відчутних душевних змін в сторону щирості, моральності та людяності. Саме до такого висновку поступово підводить читача автор твору.

Оцініть статтю
Додати коментар