Чому бруньку називають зачатковим пагоном? Якщо Вас цікавить це запитання, то Ви обов‘язково знайдете корисну та цікаву інформацію в даній статті.
Що ж таке брунька?
Брунька – це зародок пагона рослин, який забезпечує верхівкове наростання та галуження. Зазвичай брунька знаходиться в пазусі листка, або ж на верхівці стебла. Після формування брунька може знаходитися деякий час в стані спокою, або одразу давати початок пагону.
Чому бруньку називають зачатковим пагоном?
Бруньку називають зачатковим пагоном тому, що вона має укорочене стебло з розташованим на ньому зачатковими листками та квітками.
Зачаткове стебло та зачаткові листки утворюють зачатковий пагін. Верхівка цього пагону називають – конусом наростання. Пагін виростає у висоту завдяки верхівкової бруньки, бічне галуження відбувається за рахунок пазушних (бічних) бруньок. Також є додаткові бруньки, вони закладають в будь-якому місці стебла, або на корені.
Основні функції бруньки та пагона:
1. Зв‘язок надземної та підземної частин рослини.
2. Обмін речовин, іноді навіть і фотосинтез.
3. Накопичення поживних речовин, воду.
Бруньки бувають як вегетативні, так і генеративні.
Вегетативні бруньки призначенні для зародження стебла та листка, генеративні – квітки та суцвіття. Ці бруньки відрізняють за розмірами та формою.
Генеративні бруньки більші, та мають більш округлу форму, аніж вегетативні. Всередині вегетативних бруньок розміщені зачаткові листочки, тоді як у генеративних – зачаткові квіти.
Які бруньки називають змішаними?