Розповідь про латаття біле. Цікаві факти

латаття біле Ботаніка

Розповідь про латаття біле містить багато інформації про цю рослину. Цікаві факти про латаття доповнять ваше повідомлення.

Розповідь про латаття біле

Латаття біле – це водна рослина, що належить до родини лататтєвих. Окремі такі рослини живуть до 22 років. Це єдина рослина, яка мільйони років без будь-яких морфологічних змін існує у флорі України. Вона може досягати в довжину до 2 м і в діаметрі до 35 см.

Квітка приваблює своєю красою. Вона складається з білих тонкких пелюсток. Квіточка вдень плаває на поверхні води, а після 5 години вона закривається і зникає під водою. Латаття має приємний, ніжний аромат. Квітка і листя закріплені на стеблі, яке ховається під водою. У свою чергу стебло пов’язує всі «частини» рослини з коренем.

Стебло відрізняється міцною структурою, тому навіть пориви вітру його не зривають. У латаття плівчасте листя, схоже на трубочки. Воно також знаходиться під водою.

Біле латаття росте в Україні, південній частині Сибіру, ​​східній частині Росії, Білорусі, на Північному Кавказі і Східному Закавказзі. Зустрічається в ставках, річках. Вона віддає перевагу спокійним водам.

Рослина розмножується насінням, що дозріває під водою. Після того, як воно дозріває, то починає підніматися на поверхню води. До речі, насіння латаття містить ефірне масло і крохмаль, володіє снодійними властивостями. Також квітки використовують як жарознижуюче.

Латаття: цікаві факти

Квітка розкривається після сходу сонця і ближче до вечора закривається і ховається під воду до ранку.

За лататтям передбачають, коли ж почнеться дощ: якщо квіточка закрита, то це означає наближення дощу.

Рослина внесена до Червоної книги України. Чисельність її скоротилася через забруднення вод і пересихання водойм.

Смажене насіння латаття підходять для приготування напою, який нагадує за смаком каву.

Квітки і листя білого латаття покрите спеціальною речовиною, яка відштовхує бруд. Тому вони такі чисті. На основі цих речовин люди розробили вихідні властивості фарби.

Біле латаття – ​​національна квітка Бангладеш і державна квітка в штаті Андхра-Прадеш, Індія.

Оцініть статтю
Додати коментар