Чому ліси називають “легені планети”?

чому ліс легені планети Природознавство

Чому ліси називають «легенями планети»? Відповідь на це запитання Ви зможете знайти в даній статті.

Чому ліс називають “легенями планети”?

Ліси називають «легенями планети», тому, що вони перероблюють вуглекислий газ, на кисень, який так потрібен для життя живих організмів. Весь запас кисню на Землі давно б вичерпався, якби його запаси не поповнювалися завдяки зеленому листю.

В процесі переробки кисню в організмі він перетворюється на вуглекислий газ, який людина потім видихає. Дерева, в свою чергу, потребують саме цей газ, і тому вони поглинають його через пори свого листя. В поєднанні з водою та з допомогою сонячного світла ці два компонента утворюють крохмаль та іншу поживність для рослин.

Середнє за розміром дерево за добу може дати таку кількість кисню, якої б вистачило для 4-х людей. 1 гектар лісу здатен поглинути вуглекислий газ, що утворився при диханні 250-ти чоловік. Людина може прожити без їжі тиждень, без води – лічені дні, без повітря – відразу гине. Якби не було рослин, то запас кисню б не поповнювався та все живе перестало б існувати.

Ліси – «фабрика» кисню, саме тому рекомендують частіше перебувати на свіжому повітрі, зокрема в лісах, оскільки там місцевість, яка насичена киснем, завдяки зеленим друзям.

Ліси впливають на очищення повітря від різних мікроб, пилу, та запобігають подальшому розвитку.

Отже, ліси називають, не тільки «легенями планети», а ще й «кисневим цехом» та «зеленим золотом», оскільки вони є дуже важливими компонентами життя всіх живих організмів, і є неймовірно дорогими для природи.

Цікаві факти

1 га лісу за годину поглинає стільки вуглекислого газу, скільки його утворюється при диханні 200-250 чоловік!

Листя багатьох дерев виділяє в повітря особливі речовини — фітонциди. Від них гинуть хвороботворні бактерії, тобто ліси мають антимікробну стерилізуючу дію на довкілля.

Ліси значною мірою сприяють очищенню повітря від пилу і кіптяви і перешкоджають їх поширенню. Дерева здатні притягувати з повітря найдрібніші тверді частки.

Гектар ялинового лісу притягає 30 тонн пилу в рік, сосновий бір — 37 тонн.

Одне дерево в середньому за 25 годин дає стільки кисню, скільки необхідно для дихання трьох людей.

Кожен кубометр деревини — це майже півтонни забраної з повітря вуглекислоти. Підраховано, що за сучасних темпів лісозаготівель, навіть у багатих лісом країнах його вистачить на 50-60 років (на відновлення потрібно 100-200 років).

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. ваня

    дякую мені допомогло

    Відповіcти
  2. Елизавета

    Дуже цікаво !!!

    Відповіcти
  3. ваня мельничук

    я дав це иріні анотолівні дякую 🙂

    Відповіcти
  4. Поля

    спасибо

    Відповіcти
  5. Йцукен

    Занадто багато тексту

    Відповіcти