Чому університет Шевченка червоний?

Цікаві факти про Україну

Червоний корпус Київського університету побудований у стилі класицизму за проектом італійського архітектора Вінченцо (Вікентія) Беретті. Чому університет Шевченка червоний цікаво дізнатися буде всім.

Чому університет Шевченка червоний?

Класицизм в цілому, і на прикладі будівлі Університету – це тяжіння до величі, монументальності. Будинки класицизму побудовані симетрично і передбачувано, внутрішні приміщення з’єднані логічно і ясно, зовні «прикрашення» зведені до мінімуму: античні колони, фронтони, пілястри та інші прибамбаси.

Зовнішні стіни будівлі Університету спочатку були білими.

А чому згодом корпус перефарбували в червоний? Легенд і версій, які пояснюють це безліч. Колір будівлі пов’язували з чим завгодно, від революційних студентських амбіцій до студентського сорому за погані оцінки, так і з випадковістю.

Найпоширеніша версія: За задумом корпус мав бути пофарбований у коричневий колір, але випадково італійські фарби надійшли червоного кольору. Майстри пофарбували наявною фарбоюу, а «виправдали» це стрічками ордену Св. Володимира. З тих пір важко уявити Головний корпус університету Шевченка інакшим — червоний став невід’ємним кольором не тільки будівлі, але й почав асоціюватися з усім Київським університетом.

Ще одна версія. Колір головного корпусу Університету Святого Володимира безпосередньо пов’язаний з кольором стрічок ордена Святого Володимира.

За часів СРСР була інша версія — червоний колір стін Київського уніерситету пов’язувався з наслідуванням кольору Зимового Палацу XIX ст. у Ленінграді.

У 1935 р. була спроба замінити червоний колір будинку на абрикосовий, при якій міг втратитись весь монументальний характер будівлі. Тож від цієї ідеї швидко відмовилися, повернувши будівлі традиційний для неї червоний колір.

Цікаві факти:

Під час німецької окупації у внутрішньому дворику Червоного корпусу фашисти проводили стройові побудови.

  • У студентському фолькльорі поширений жарт про те, що червоний колір стін Київського університету — це колір студенської крові, втраченої на ниві тяжкого навчального процесу в університеті. Кожної осені над Червоним корпусом кружляють зграї ворон, що злітаються на цю кров.
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Петро Тимощук

    Червоний колір будівлі Університету Шевченка означає – ВЛАДА. Тому що навчання в ньому — поповнення розуму. А розум ВЛАДИка (володар) всього. Без влади розуму, світ не існував би.

    Відповіcти