Чому влітку набагато тепліше, ніж взимку? Якщо Вас цікавить це запитання, і Ви шукаєте відповідь на це запитання, то, прочитавши дану статтю, неодмінно знайдете відповідь.
Чому взимку так холодно?
Температура взимку напряму залежить, не від відстані планети до Сонця, а від кута нахилу Землі. Вісь нахилу нашої планети проходить через 2 полюси: Південний та Північний. Тоді коли кут нахилу віддаляє Північну півкулю від Сонця – день стає коротшим, сонячні промені менш потрапляють на земну поверхню і гірше її прогрівають. В результаті таких явищ настає зима.
Чому влітку неймовірно тепло?
Влітку все відбувається навпаки – Північний полюс опиняється на дуже близькій відстані до Сонця, за рахунок цього, він отримує максимальну кількість сонячних променів, день стає довшим, температура повітря збільшується. В результаті таких явищ настає літо.
Чому влітку набагато тепліше, аніж взимку? Влітку сонячні промені потрапляють на Землю перпендикулярно, за рахунок цього сонячна енергія більш сконцентрована, та прогріває ґрунт швидше, аніж зазвичай, тому літом дуже жарко. Взимку ці ж промені падають на земну поверхню не перпендикулярно, вони ковзають, не прогріваючи ні ґрунт, ні воду. Повітря не нагрівається, залишається таким же холодним. Влітку потік сонячної енергії значно більший, аніж взимку, тоді він слабшає та стає меншим.
Сподіваємось, що Ви знайшли відповідь на поставлене запитання.
Автор (назвати “шановний” не можу). Чому у першому абзаці ви самі собі заперечуєте? “Температура взимку напряму залежить, не від відстані планети до Сонця, а від кута нахилу Землі.” А у третьому реченні-“Тоді коли кут нахилу віддаляє Північну півкулю від Сонця – день стає коротшим, сонячні промені менш потрапляють на земну поверхню і гірше її прогрівають”. Тобто все ж залежить від відстані Землі до Сонця. У другому абзаці та ж саме хибне пояснення. І тільки третій абзац я вважаю вірним. Після простих розрахунків я вияснив, що Північний полюс наблизиться до Сонця аж на 790км, а райони близькі до екватора? І ви ці мізерні зміщення хочете враховувати? Це при відстані між Сонцем і Землею 150000000 (сто п’ятдесят мільйонів км).
“Тоді коли кут нахилу віддаляє Північну півкулю від Сонця – день стає коротшим, сонячні промені менш потрапляють на земну поверхню і гірше її прогрівають”. – Де тут вказано, що темпаратура залежить від відстані планети до Сонця?
Якщо змінюється кут нахилу планети, чи потраплятиме туди стільки ж сонячних променів, як і до цього. Щоб зрозуміти, як це ціє – візьміть кулю та лампу, змінюючи кут нахилу можна побачити, які області будуть затемнюватися
Автор має уточнити текст. Сенс тексту “тоді коли кут нахилу віддаляє Північну півкулю від Сонця” некоректний, оскільки за логікою при віддалепні частки цілого від Сонця віддаляється і все ціле. Тому зміна пори року обумовлена лише кутом нахилу промінів сонця на певну частку планети