Дітям про білого ведмедя можна розповісти на основі викладеного матеріалу. Білий ведмідь короткий опис для дітей можна доповнити цікавими фактами.
Дітям про білого ведмедя
Білий ведмідь відноситься до хижих ссавців, він живе в Арктиці. Звір є дуже моторними, незважаючи на величезні розміри.
Самець білого ведмедя важить до 6 т, а самка – до 2,5 т. Коли ведмідь стоїть на задніх лапах, то він більше зростом ніж людина. Вони не бояться суворих морозів, тому що мають густе хутро. Довжина тіла ссавця становить 3 метри, а висота – 2.5 м. На перший погляд, звірі здаються незграбними і неповороткими. Однак, вони швидко бігають, плавають і пірнають. Білі ведмеді відрізняються розумом, силою і допитливістю.
Тварини звикли вести одиночний спосіб життя, тому що на Півночі важко добувати їжу. Значну частину часу вони плавають на крижинах, де водяться тюлені. Ведмеді нападають на них, перекидаючи великі брили льоду або тихо підкрадаються до лунок тюленів. Вони долають величезні відстані, щоб відшукати корм. Звірі можуть тривалий час перебувати в крижаній воді: полювати і вночі, і вдень. Постійне почуття голоду змушує їх нападати на склади, розоряти житла людей.
Білі ведмеді спаровуються в літній період. Самка облаштовує собі барліг і впадає в сплячку. У грудні з’являється потомство, яке після народження не бачить і не чує. Дитинчат може налічуватися не більш трьох. Вони годуються молоком матері. Арктика відрізняється морозним кліматом, тому нерідко ведмежата гинуть.
Коли приходить весна, ведмедиця веде дитинчат на крижини. Там самка добуває їм м’ясо тюленів, а в печерах ловить нерпу. Вона виховує малюків поодинці, тому що після спарювання, їх батьки розходяться. Ведмежата завжди знаходяться поряд з мамою, щоб не стати здобиччю інших хижаків. Коли настає коротке полярне літо, тварини знаходяться на узбережжі. Ягоди, яйця птахів, трава – основний раціон їх харчування. Восени є багато риби.
Ведмедиця виховує малюків до двох років, поки вони починають жити самостійно. Через деякий час самка обзаводиться новим поповненням.
Популяція тварин різко скорочується, тому що вони повільно розмножуються. Це залежить від бідного раціону харчування в Арктиці і з швидким таненням криги. Білі ведмеді знаходяться під захистом. Вони занесені до Червоної книги.
Автор твору – Гнатюк Юлія
Матеріал надано тільки для публікації на сайті dovidka.biz.ua від 21.12. 2019.