Для чого призначений сервер?

Інформатика

Що таке сервер і для чого призначений сервер? Відповіді на ці питання Ви дізнаєтеся в цій статті.

Для чого призначений сервер?

Слово «сервер» походить від англійського слова «serve» – обслуговування. Тобто сервер – це комп’ютер, який надає послуги групі користувачів. Використання сервера дозволяє забезпечити більш ефективне і безпечне виконання завдання, ніж якби це завдання кожен користувач реалізовував на персональному комп’ютері.

Деякі користувачі вважають, що сервер – це такий комп’ютер, на якому встановлено спеціальне «залізо» – серверна оперативна пам’ять, вінчестери і інші елементи. Таке уявлення, звичайно, відповідає дійсності, але тільки частково. Справа в тому, що в сервер при належному налаштуванні можна перетворити і в звичайний персональний комп’ютер». Крім апаратної частини, відмінною рисою серверів є програмне забезпечення, за допомогою якого він здатний організовувати роботу мережевих сервісів, забезпечувати взаємодію між собою великої кількості робочих станцій (звичайних комп’ютерів користувачів), надавати доступ до великих даних і багато іншого. Тобто сервер – це програмно-апаратний комплекс, розрахований на виконання суворо визначених завдань.

Види серверів

Залежно від типів завдань, сервери поділяються на кілька типів:

  • DNS – цей вид відповідає за трансформацію ip-адрес інтернет-ресурсів в читабельні доменні імена, які можна бачити в адресному рядку браузера.
  • Проксі – є свого роду посередником між користувачем і інтернет-ресурсом, забезпечує приховування IP-адреси користувача.
  • Web – забезпечує видачу HTTP-відповідей за запитами браузерів клієнтів, такий сервер зазвичай використовується на хостингах, де розміщені сайти.
  • Локальний – це програмне забезпечення, що дозволяє на персональному комп’ютері запускати серверні додатки. Такий тип використовується для навчання веб-програмування або використання персонального комп’ютера для надання будь-яких послуг іншим користувачам глобальної павутини.
  • VPN – забезпечує зберігання конфіденційних даних і передачу інформації в зашифрованому вигляді, технологія дозволяє більш безпечно використовувати загальнодоступні канали зв’язку.
  • Сервер грає важливу роль в цифровому світі, тому мати уявлення, що це, повинен кожен активний користувач комп’ютера.

Призначення сервера

Призначень у нього величеза кількість. Але головні завдання:

Регулює роботу інтернет-провайдера. Саме він підключає користувача до мережі і постачає йому трафік, являючись свого роду основою.

Зберігання інформації. Це більш надійно, ніж збирати всі потрібні фотографії і документи на своєму ПК.

Хостинг. Це місце, де зберігаються сайти і всі документи, пов’язані з ними.

Оцініть статтю
Додати коментар