Інформація про інтернет

про інтернет Інформатика

Інформація про інтернет українською мовою розповість Вам багато корисної інформації про те, як з’явилася всесвітня мережа.

Інформація про інтернет

Інтернет – це всесвітня глобальна телекомунікаційна мережа, яка забезпечує зв’язок для передачі файлів, повідомлень електронної пошти, з’єднання з іншими комп’ютерами, а також отримання доступу до інформації в різних формах. Після того, як в 1957 році СРСР запустив перший штучний супутник Землі, уряд США задумалося про створення надійної системи даних. Її розробкою зайнялися найбільші університети Америки. У проекті комп’ютерну мережу назвали ARPANET і в 1969 році вона зв’язала 4 університети: Каліфорнійський, Стенфордський, Університети Каліфорнії і Санта-Барбари.

29 жовтня 1969 року в 21.00 між вузлами інтернет мережі на відстані в 640 км провели перший в історії сеанс зв’язку. Оператор Чарлі Клайн виконав віддалене підключення до комп’ютера, який знаходився в Стенфорді. Кожну успішну передачу символу підтверджував по телефону його колега Білл Дювалль. Спочатку було відправлено символи «LOG» (замість «LOGON»), після чого мережа перестала працювати. Відновити її вдалося о 22.30, і цей день вважається датою появи мережі Інтернет.

У Лос-Анджелесі зберігається історичний документ «ARPANET IMP» журнал – перше повідомлення, яке було відправлено через ARPANET.

Етапи розвитку мережі Інтернет

1971 рік – розробка першої програми для відправки електронної пошти по мережі.

1973 рік – в мережу включилися зарубіжні організації з Норвегії і Великобританії через телефонний трансатлантичний кабель. Так мережа стала міжнародною.

1 січня 1983 – після стрімкого зростання популярності електронних листів, стали з’являтися поштові розсилки, групи новин та дошки оголошень. У цей день здійснився перехід на «загальний» протокол TCP / IP і мережа «ARPANET» стала називатися терміном «Інтернет»

1984 рік – розробка системи доменних імен і поява міжуніверситетської мережі NSFNet (конкурента ARPANET), яка об’єднала велику кількість дрібних мереж, характеризувалася пропускною спроможністю, високою динамікою підключення нових користувачів. Звання «Інтернет» перейшло до NSFNet.

1988 рік – з’явився протокол передачі текстових повідомлень «Internet Relay Chat»: стало можливим спілкування в чаті реальному часі.

1989 – британський вчений Тім Бернерс-Лі запропонував концепцію Всесвітньої павутини, розробивши протокол HTTP, ідентифікатори URI і мову гіпертекстової розмітки HTML.

1990 рік – мережа «ARPANET» припинила своє існування, програвши «NSFNet». Тоді ж відбулося перше підключення до мережі Інтернет по телефонній лінії.

1991 – загальнодоступність Всесвітньої павутини в Інтернеті.

1993 рік – з’явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic. Популярність інтернету стала рости.

1995 рік – вихідний мережевий трафік інтернету здійснюють провідні мережеві провайдери. Суперкомп’ютери NSFNet зайняли роль дослідницької мережі. Створили Консорціум всесвітньої павутини для контролю веб-стандартів.

1996 рік – Всесвітня павутина підміняє поняття інтернет і по трафіку обганяє протокол пересилки файлів FTP.

В 1997 році майже 10 млн. комп’ютерів був підключені до Інтернету. Він став популярним засобом для обміну інформацією. Зараз доступ в інтернет можна отримати через стільниковий зв’язок, телефон, радіо-канали, супутники зв’язку, спеціальні оптико-волоконні лінії, кабельне телебачення, електропроводи.

22 січня 2010 – доступ в Інтернет з’явився на Міжнародній космічній станції.

Цікаві факти про інтернет

Веб-камера, якою оснащені наші комп’ютери була придумана Кембриджськими компьютерщиками для контролю однієї єдиної кавоварки, щоб бачити, коли в ній закінчиться кава.

Найдорожча річ, яку продали на інтернет-аукціоні eBay – це реактивний літак, який продався з віртуального молотка за 40 млн. дол.

Найбільш жорсткі обмеження для користувачів інтернету в Пакистані. Так, місцевим жителям закритий доступ до багатьох сайтів, які нібито суперечать мусульманській моралі. До них відносять популярні Facebook і YouTube.

Перший в світі твіт зробив Джек Дорсі 21 березня 2006 року, а 23 квітня 2005 року о 20:27 було завантажено на YouTube перше відео «Meet At Zoo».

У Південній Кореї та Китаї є спеціальні клініки для інтернет-залежних.

В 2010 році Фінляндія стала першою в світі країною, яка зробила законним правом доступ до інтернету.

Оцініть статтю
Додати коментар