Доповідь про лисицю на українській мові розповість яку користь приносить лисиця у природі та для людей. Ця інформацію можна доповнити цікавою інформацією про лисичок.
Доповідь про лисицю
Лисиця – справжня красуня. У неї тепла руда шубка. Вузька цікава мордочка. Вушка і лапки у неї чорного кольору. Але пишається лисиця своїм хвостом – великим, пухнастим.
Хвіст теж рудого кольору, а кінчик може бути темним або білим. Коли лисиця біжить або стрибає, хвіст допомагає їй зберегти рівновагу.
Лисичка – розумний, спостережливий, спритний і хитрий звір. Жити руда “шахрайка” вважає за краще не в дрімучому лісі, а ближче до узлісся. Або там, де є поля, яри, дрібні переліски. Частенько лисиця живе поруч з людиною – недалеко від села і навіть міста. Щоб не потрапляти на очі людині або родичам – собакам, потрібні і спритність, і хитрість.
Іноді мисливці шукають шахрайку в лісових хащах, по ярах, а вона втече в поле, засіяне високою пшеницею або вівсом, і сховається. Зовсім поруч з селом, де живуть горе-мисливці.
Деякі впевнені, що лисиця тільки те і робить, що краде курей. Звичайно, лисиця не відмовиться від курятини, але це буває не так вже й часто. Основна їжа у лисиці – це миші.
Полює лисиця і на зайців, ловить птахів, руйнує їх гнізда. Не відмовиться лисиця від жуків і інших комах. Із задоволенням проковтне жабу, ящірку або змію. Любить лисиця поласувати ягодами, фруктами, деякими рослинами. Таке ось багате меню у хитрунки.
У лисиці відмінний слух і нюх. Взимку лисиця бігає по засніженому полю і прислухається, чи не пискне де під снігом мишка. А як почує – розкопає і здобич ухопить. Іноді так захопиться здобиччю, що може підпустити до себе близько мисливця: зір у лисиці не дуже гарний.
Нору лисиця риє, щоб вивести потомство. Але їй самій працювати не хочеться, і вона частенько займає чужі нори. Але обов’язково зробить кілька запасних виходів: чого в житті не буває!
Лисенята народжуються сліпими, глухими і беззубими. Лисичка вигодовує їх молоком. І незабаром лисенята і бачать, і чують. І зуби у них прорізуються.
Малі лисенята довго не сидять в норі. Їм цікаво досліджувати навколишній світ. Але варто лисиці покликати, лисенята стрімко ховаються в нору. Або біжать до мами.
Лисиці в зграї не збираються, вважають за краще жити на самоті.
Яку користь приносить лисиця?
Лисиці – це розумні та цікаві тварини, які живуть у лісах та полях. Ось як лисиці допомагають людям і нашій планеті:
1. Це цінний хутровий звір
2. Контроль чисельності гризунів, кроликів та комах: Лисиці допомагають нам контролювати кількість мишей та шкідників, які можуть знищити врожай на фермах. Лисиці полюють на мишей, а це у свою чергу допомагає захистити харчові рослини.
При цьому збитки, які завдають лисиці для фермерів, набагато менші за користь, яку вони завдають, знищуючи гризунів — споживачів зерна. У деяких районах, де було вбито лисиць, кількість гризунів збільшилася настільки, що фермери завозили тварин із інших регіонів.
3. Лисиці допомагають розповсюджувати насіння та запилювати рослини: Лисиці розсіюють насіння, поїдаючи фрукти. Лисиці також виконують роль полінаторів, вони переносять пилок між рослинами і сприяючи процесу запилення. Це важливо для розмноження багатьох рослин, у тому числі сільськогосподарських культур.
4. Рівнавага в природі: На лисиць полюють орли, сови та хижі птахи. Коли лисиці полюють, це допомагає підтримувати баланс у природному харчовому ланцюзі.
Отже, лисиці відіграють важливу роль у житті людей та природи, допомагаючи нам зберігати баланс у нашому світі.