«Диваки і зануди» аналіз твору (паспорт)

Диваки і зануди аналіз твору 7клас

«Диваки і зануди» повість Ульфа Старка, в якій розповідається про труднощі дівчинки підліткового віку та кучу неприємностей, які її спіткали. «Диваки і зануди» аналіз твору допоможе визначити, яка тема, ідея, жанр, головна думка, сюжет та композиція, проблематика.

Ульф Старк «Диваки і зануди» аналіз (паспорт)

АвторУльф Старк

Рід – епос

Жанр – повість

Рік написання: 1984

Тема: зображення життя дванадцятирічної дівчинки Симони, яка проживала підлітковий вік, лишень за один тиждень сталося безліч неприємностей та пригод: переїзд, втрата улюбленого пса, нова школа, смерть любого дідуся.

Ідея: протягом підліткового віку діти особливо вразливі і дорослим не слід залишати в цей етап своїх дітей наодинці, навпаки вчитися їм довіряти та стати для них тими, з ким можна поділися абсолютно всім.

Основна думка: саме «диваки» творять цей світ, сповнюють його вигадками і фантазіями, а «зануди» просто існують, пливуть за течією.

Проблематика твору “Диваки і зануди”:

  • Батьки і діти
  • Перше кохання
  • Підлітковий період
  • Проблема людей похилого віку

“Диваки і зануди” головні герої

  • Симона — 12-річна дівчинка, живе з мамою та її хлопцем Інґве.
  • Ольга — мама Симони, художниця.
  • Інґве — бойфренд Симониної мами, зануда.
  • Дідусь Іван — батько Ольги та дідусь Симони; втік з лікарні до родини; раніше грав в оркестрі на віолончелі; дружина — Катарина (померла).
  • Ісак — новий однокласник Симони, у якого закохується дівчина.
  • Катті — однокласниця Симони
  • Плиска — вчителька Симони. 

“Диваки і зануди” сюжет 

  • Експозиція – знайомство з дівчиною та її сім’єю.
  • Зав’язка – втеча дідуся з лікарні та пригоди дівчини в перший шкільний день.
  • Розвиток дії – Симона заводить нових друзів на новому місці та продовжує видавати себе за хлопця через, що в неї закохується однокласниця Катті. Через ревнощі до Ісака, Симона б’ється з ним об заклад, внаслідок якого він мало не тоне.

диваки і зануди паспорт твору

Композиція твору “Диваки і зануди” сюжет 

Повість складається з чотирнадцяти розділів:

І розділ – У якому я святкую свій день народження, востаннє оживає будинок, ми переїздимо і дещо забуваємо.

ІІ розділ – У якому ми помічаємо, що саме забули, і шукаємо пропажу, а я міркую про те, чи добре мати таку маму, як моя.

ІІІ розділ – У якому до нас прибивається гість, починають іти годинники, і ми дізнаємося сумну новину.

ІV розділ – У якому я йду до нової коли мене переслідує моє ім’я  і я знайомлюся з йолопом Ісаком.

V розділ – У якому я обмірковую становище, купую собі деякі речі, впізнаю свого знайомого, мене звинувачують у тому, в чому я не винна.

VІ розділ – У якому  я виряджаюся на свій манір, Ісак дає здачі, ми відвідуємо Криївку, і я майже забуваю, хто я така.

VІІ розділ – У якому дехто складає мені товариство, несподіваний поцілунок призводить до непередбачуваних наслідків, мама гнівається, а дідусь розповідає про нічних демонів.

VІІІ розділ – У якому  я лізу на дах, ловлю для Ісака птахів, у класі вчиняється безлад і гармидер, а Плиска сидить на підлозі, як німа.

ІХ розділ – У якому Плиска вислуховує скарги, до мами приходить несправжня натурниця, Інгве дещо розуміє, і розходжується гроза.

Х розділ – У якому дідусь відвідує занедбаний будинок, востаннє грає на своїй віолончелі, а чайки верещать від горя й радості.

ХІ розділ – У якому  я йду до Катті на вечірку, спотикаюся через Інгвині черевики, отримую ляща і кидаю виклик  тому, хто мені подобається.

ХІІ розділ – У якому ми стрімголов кидаємося у воду, вибиваємось з останніх сил, натягуємо на себе сяке-таке дрантя і мигцем зазираємо в рай.

ХІІІ розділ – У якому мені перепадають бажані поцілунки, я викидаю геть чоловічі труси, у Плиски відвисає підборіддя, а на ганку мене чекає звір.

ХІV розділ – У якому на яблуні світить люстра, грає бабусячо-дідусячий оркестр, ми з дідусем востаннє тремося носами, а свято й життя тривають далі попри те, що западає ніч.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар