«Диваки і зануди» дуже скорочено

Ульф Старк диваки і зануди скорочено Короткий зміст

«Диваки і зануди» скорочено читати українською варто, щоб згадати сюжет твору про нелегке життя підлітків,

«Диваки і зануди» короткий зміст

«Диваки і зануди» — повість шведського дитячого письменника Ульфа Старка 1984 року.

Симоні — дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв’язалась із занудою Інґве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой. У новій школі Симону через її незвичне ім’я вчителька представляє як Симона (як хлопчика). Дівчина вирішує нічого не казати, щоб уникнути подальших насмішок і глузувань. Тепер Симона ще більше не хоче йти до школи — щоб її не викрили, вона купує хлопчачий одяг й обрізає своє й так коротке волосся.

Турбот в родині лише більшає відтоді, як дідусь втікає з лікарні, та Симона і мама раді його поверненню. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Він підтримує онучку у такий нелегкий період життя. «Яка ти дурненька, — так само пошепки відповів дідусь. — Знаєш, якщо хтось і створив увесь цей дивовижний світ із сонцями, равликами, квітами й людьми, то, напевно, не якийсь там зануда».

Здається, Інґве теж щось підозрює. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується в Ісака. Водночас до дівчинки (тобто Симона) починає залицятися однокласниця Катті. Після вечірки у Катті між Симоною та Ісаком зав’язується суперечка. Вони закладаються, хто швидше перепливе крижане озеро до мосту й назад. Після змагання, де обоє ледве не тонуть, Симона та Ісак йдуть зігрітися в Криївку (місце, де вони постійно збиралися з друзями). Там Ісак бачить, що Симон — дівчина! У Криївці, лежачи поряд та намагаючись зігрітися, вони зізнаються у своїх почуттях та зближуються.

Симона щаслива. Тепер вона може відкрити однокласникам правду. Ще й Кільрой нарешті знайшовся. Уся сім’я зібралася на святкування дня народження дідуся, останнього його дня народження. «А життя і свято тривали далі, хоч надворі западала ніч».

Головні герої

  • Симона — 12-річна дівчинка, живе з мамою та її хлопцем Інґве; через помилку у новій школі дівчинку представляють як хлопця Симона.
  • Ольга — мама Симони, художниця.
  • Інґве — бойфренд Симониної мами, зануда.
  • Дідусь Іван — батько Ольги та дідусь Симони; втік з лікарні до родини; раніше грав в оркестрі на віолончелі; дружина — Катарина (померла).
  • Ісак — новий однокласник Симони, у якого закохується дівчина.
  • Катті — однокласниця Симони; залицялася до Симона, поки не зрозуміла, що це дівчина.
  • Плиска (панна Вершкове Тістечко) — вчителька Симони.
  • Аксельсон — набридливий сусід, полюбляє лізти не у свої справи.
  • Кільрой — пес Симони, зникає на початку історії.
Оцініть статтю
Додати коментар