Джеймс Кук відкриття

Географія

Який внесок зробив Джеймс Кук в географію та історію? Що відкрив Джеймс Кук Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Джеймс Кук відкриття і досягнення

Англійський мореплавець, картограф, першовідкривач і дослідник Джеймс Кук зробив багато відкриттів в області географії.

Звичайно, чуючи його прізвище, кожен школяр з упевненістю скаже, що він був першим, хто відкрив світові чудовий континент Австралія. Але крім Австралії Джеймс Кук відкрив ще й:

  • Великий Бар’єрний риф
  • Гавайські острови
  • Частину узбережжя Аляски
  • Залив Принс-Вільям, Кука (названий на його честь), Нортон і Брістольський.

Джеймс Кук навколосвітні подорожі

В першу чергу він був провідним фахівцем свого часу по Тихому океану. Саме він наніс на карту територію річки Святого Лаврентія і затоки (сучасна Канаду) був першим дослідником полярних південних морів.

У 1763 – 1766 роках він досліджував і наніс на карту світу береги Ньюфаундленду. У 1768 – 1771 роках здійснив першу експедицію в південні води Тихого океану. Кук досліджував острова Товариства і Таїті. Завдав на карту берега східній Австралії і Нової Зеландії.

У 1772 – 1775 роках здійснив другу плавання в Тихий океан. Відвідав Маркізькі острови, Нову Каледонію, Нові Гебріди і острова Макранезіі і Полінезії. Досліджував Південну Георгію і Південні Сандвічеві острови.

У 1776 – 1780 роках відправився третє Тихоокеанське плавання в пошуках Північно-Західного проходу західного узбережжя Північної Америки.

Який внесок в історію вніс Джеймс Кук?

Мореплавець побував і досліджував багато територій, описуючи їх в своєму щоденнику. Ці дані відіграють важливу роль у вивченні історії населення і природи відвіданих ним земель. Він обстежив – Західну і Східну Сибір, Далекий Схід, Південну Америку, Південну Атлантику і східну частину Тихого океану, Північну Америку від сходу і заходу до річки Міссісіпі, південну і західну частини Тихого океану, Канаду, європейську і сибірську Арктику, Гренландію, Північний полюс . Він був першою людиною в історії, чиї кораблі в січні 1773 року перетнули Південне полярне коло і Антарктику.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок Джеймса Кука в географію.

Оцініть статтю
Додати коментар